3b klasės mokiniai gegužės 24 dieną po pamokų vyko į Paragius. Čia pratęsėme pasaulio pažinimo pamoką „Kodėl žaidžiame nuo senų senovės?“

    Lazdynų Pelėdos memorialinio muziejaus vadovė Sandra Sakalauskienė ne tik pasakojo, kaip vaikai žaidė senovėje, kokių žaidimų susigalvodavo, bet ir išmokė žaisti senovinius žaidimus, pinti pienių vainikus. Dvaro klėtelėje ir troboje klausėmės pasakojimo apie senuosius darbus, apžiūrėjome darbo įrankius, nuotraukų parodą, stebėjome audimo procesą. Dūmais kvepiančioje pirtelėje sužinojome senosios pirties paskirtį ir paslaptis. Vaikai pasižadėjo neiti vieni prie vandens telkinių, nes gali laumes sutikti…

    Esame labai dėkingi muziejaus vadovei Sandrai už mums skirtą dėmesį. Daug naujo sužinojome, smagiai praleidome laiką. Pasidžiaugėme puikiu oru žydinčioje dvaro sodyboje. Netgi uodai nebuvo įkyrūs. Daug džiaugsmo suteikė visą popietę su mumis mielai bendravęs sodybos taksas Dešrius. Penkios išvykos valandos prabėgo nepastebimai greitai.

Pradinių klasių mokytoja Dalia Karvelytė