Ričardas Cibulskis, Lietuvos gimnazijų mokinių mokslinių tiriamųjų darbų konferencijoje Vilniuje, išsiskyrė pranešimu “Technologinė įranga, išlikusi Augustaičių vandens malūne”. Šis jaunas tyrėjas pristatė Brandos darbui ginti parengtą istorinį, tyrimą.

Jo pranešimas buvo išskirtinis dėl įvairiapusės analizės, kaip technologinė įranga išliko šiame vandens malūne. Ričardas atkreipė dėmesį į įvairius mechanizmus ir įrenginius, pritaikytus praeities amžiuje, suteikdamas gilias įžvalgas apie to meto technologijų kompleksinį panaudojimą.

Mokinį ruošė istorijos mokytoja metodininkė Kristina Puzarienė, kurios vadovavimas suteikė mokiniui ne tik istorinių žinių, bet ir mokslinių tyrimų metodų supratimą. Jos pedagoginis indėlis padėjo jaunajam tyrėjui tinkamai suplanuoti ir pristatyti savo darbą.

Ričardo Cibulskio pranešimas padėjo išryškinti Augustaičių vandens malūno istorinį kontekstą, atskleidžiant technologinės įrangos svarbą šiame objekte. Tai ne tik puikus pavyzdys, kaip mokiniai gali įnešti naujų įžvalgų į istorijos tyrimus, bet ir parodymas, kad mokytojai, kaip Kristina Puzarienė, gali ugdyti ir skatinti mokinių tyrinėjimo dvasią.