Priešmokyklinių grupių ugdytiniai domėjosi Lietuvos etnografiniais regionais. Susipažino su visų Lietuvos regionų tautiniais kostiumais, domėjosi jų virtuvės paveldu, tarmėmis.

Į darželį atvykusi žemaitė (logopedė Marija Kazlauskienė) pakvietė vaikus į darželyje esančią  klėtelę. Čia vaikai klausėsi lietuvių liaudies pasakų žemaičių tarme. Patys dalyvavo žemaitiškai sekdami pasaką be galo.

Ugdytiniai sužinojo, kaip mūsų proseneliai vakarodavo ilgais  žiemos vakarais. Stebėjosi, kaip proseneliai gyveno be elektros, be kompiuterių, be telefono. Klausė pasakų, posakių žemaičių tarme, žaidė lietuvių liaudies žaidimus, apžiūrėjo žemaitės buities rakandus, verpimo ratelį, žibalinę lempą ir kitus.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Aušra Jankaitienė