Balandžio 19 – tą dieną gimnazistai turėjo galimybę sudalyvauti Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos STEAM centro organizuojamame nuotoliniame renginyje, kurio metu buvo išsamiai pristatomas botanikos sodų vaidmuo šiandien. Paskaitą vedė VU Šiaulių akademijos Botanikos sodo direktorius dr. Martynas Kazlauskas, supažindinęs mokinus su botanikos sodų atsiradimo istorija, jų funkcijomis bei veikla. Paskaitos metu paaiškėjo, jog botanikos sodai gali būti labai naudingi ugdymo procese, nes tai inspiruojanti, estetiška mokymosi aplinka, leidžianti mokiniams tyrinėti rūšių įvairovę, analizuoti ekonominę botaniką, taksonomiją, morfologiją, nes augalai yra eksponuojami pagal giminystės ryšį, buveines, be to, botanikos sode gali būti atliekami įvairūs mokslo tyrimai. Lektorius mokiniams pateikė informaciją apie biologinės įvairovės išsaugojimo, augalų sėklų fondo svarbą bei fenologinių stebėjimų principus. Ši paskaita buvo puikus būdas praplėsti požiūrį, sužinoti įdomių faktų bei gilinti jau biologijos pamokose įgytas ekologijos žinias, kurias galima pritaikyti sprendžiant valstybinio brandos egzamino struktūrines užduotis.