Balandžio 2-oji – žymiojo danų pasakininko Hanso Christiano Anderseno gimimo diena. Nuo 1967 m. pasaulyje ji minima ir kaip Tarptautinė vaikų knygos diena.

    Šiai dienai paminėti skirta  bibliotekoje veikianti parodėlė ir susitikimas su rašytoju, poetu Dariumi Rekiu.

    Daugiau nei prieš mėnesį trečioje klasėje skaitėme knygelę „Kaip Kukiai su Gruzdžiais kovojo“.  Klausydamiesi istorijos mokiniai spalvino veikėjų paveikslėlius, piešė savo iliustracijas. Vaikams istorija labai patiko, knygelę nutarė baigti skaityti namuose.

    Vaikams kilo klausimas – kodėl knygelėje paminėtas Eglesio upelis, tekantis visai netoli mūsų? Išsiaiškinome, kad knygą parašė mūsų kraštietis, tikriausiai pats ne kartą braidęs  šiame upelyje.  Trečiokai panoro susitikti su knygelės autoriumi.

    Įtemptoje savo darbotvarkėje rašytojas ir poetas Darius Rekis rado valandėlę laiko susitikimui su jaunaisiais skaitytojais. Vaikams papasakojo, kaip kuriamos ir parašomos knygos, kiek laiko tai užtrunka, kiek daug žmonių dirba prie kiekvienos knygelės. Kartu su vaikais rašytojas kūrė pasaką, atsakinėjo į skaitytojų klausimus.

    Trečiokai džiaugėsi susitikimu ir pažadėjo patys baigti kurti pradėtą pasaką.

Dėkojame autoriui už mums skirtą laiką ir nuoširdų bendravimą.

Bibliotekininkė