RUGSĖJO I-OSIOS ŠVENTĖ
Žolynų kuždesys pasiliko su vasara. Laiko kalendorius jau verčia rudens lapą. O mus kviečia į klases … Kam nauja kuprinė, kam pasiilgta gramatika, o kam ir matematika… Vieni su nežinomybės jauduliu, kiti su ilgesiu, treti su nerimu sugrįžo.
Šventė tradiciškai prasidėjo valstybės vėliavos pakėlimu ir iškilmėmis Papilės Šv. Juozapo bažnyčioje, į kurią pirmieji įžengė abiturientai ir pirmokai. Visi buvo pasveikinti ir palaiminti. Nuostabiausia, kad prie bažnyčios laukė staigmena … naujutėlis, dar dažais kvepiantis mokyklinis autobusas. Jį klebonas R. Marozas palaimino ir palinkėjo važinėti saugiai. Eisena miestelio centre nusilenkė Simonui Daukantui ir grįžo į gimnazijos kiemelį. Sveikinimo žodį iškilmėse tarė gimnazijos direktorė A. Raustienė, Papilės seniūnė J. Šiurkuvienė. Skambėjo nedrąsių pirmokėlių deklamuojami posmai. Netrukus mokyklos skambutis kvies tęsti kelionę po nepaprastą žinių šalį. Tegul ji būna prasminga ir saugi.