Labai smagu visiems džiaugtis prasidėjusia žiema – su sniegu, sniego seniais ir rogutėmis.

Paukščių globa žiemą – tai ne vien malonumas jaustis atliekant gerą darbą, bet ir puiki galimybė iš arčiau padėti susipažinti vaikams su mūsų krašte žiemoti pasiliekančiais paukščiais, mokyti vaikus gerumo, atsakingumo, vaizdžiai paaiškinti gamtoje vykstančius procesus.

Suformulavome problemą – kaip galime pasirūpinti paukščiais šaltuoju laiku? Pirmiausiai iš plastikinių butelių bei medinio šaukšto nutarėme pagaminti lesyklėles, o tada ir ,,skanukų“. Aptarėme, kad juos pagaminsime iš želatinos, įvairių grūdų ir kruopų . Tai bus džiaugsmo žiemojantiems paukšteliams!

Gamindami skanėstus paukšteliams, vaikai įvardijo turimas priemones, įrankius lesyklėlių gamybai, mokėsi atpažinti sėklų, grūdų rūšis, skaičiavo ir dėjo atitinkamą skaičių sėklų į paruoštus indelius. Pats didžiausias skanėstas paukščiams – saulėgrąžų sėklos, kurias lesa visi be išimties lesyklėlių lankytojai.

Pagamintas lesyklėles pakabinome lauko aikštelėse, kad pro langą  galėtume stebėti, kaip paukšteliai džiaugiasi vaikų dovanomis.

„Boružėlių“ grupės auklėtoja Vida Mažylienė