Gruodžio 13-oji šv. Liucijos – Šviesos diena. Nuo šios dienos vakarai nebeilgėja – saulutė porą savaičių leidžiasi vis tuo pačiu metu. Mūsų senoliai šią dieną galėdavo sutrikdyti advento ramybę. Keliaudavo į paskutinį turgų prieš Kalėdas – saldaturgį, kuris vykdavo išskirtinai tik kartą per metus. Jame paprastai prekiaudavo medumi, sviestu, riešutais, spanguolėmis, obuoliais, netgi žąsimis ir antimis. Galima buvo įsigyti visko, ko trūkdavo šventiniam stalui.

Mūsų pradinukai, namuose kartu su tėveliais ir seneliais prigaminę saldžių gėrybių, pakvietė į saldaturgį gimnazijos bendruomenę. Prekyba sekėsi puikiai. Beveik visos gėrybės greitai buvo parduotos. Didžiąją dalį uždirbtų pinigų mokinukai paaukos gyvūnų mylėtojų draugijai. Vaikai jautėsi pakylėti, galėdami padėti nuskriaustiems šuniukams ir kačiukams. Dėkojame mokinių šeimoms už gardumynus ir pagalbą organizuojant saldaturgį. Gera visiems kartu daryti gerą kalėdinį darbą.