Kovo 19-26 dienomis „Kregždutės“ bendruomenė vykdė projektą „Aš – mažas Žemės žmogus”, skirtą  Žemės, vandens ir Gandro dienoms paminėti.  Projekto koordinatorės  mokytojos Aušra Jankaitienė ir Ramutė Gricienė sudarė veiklų, renginių planą ir pakvietė visus nuoširdžiai padirbėti, ugdant vaikų ekologinę sampratą,  mokant skleisti gėrį, sąmoningai mylėti gamtą, rūpintis aplinka ir spręsti ekologines problemas.

Lietuvių gyvenime su paukščiais susiję įvairūs mitologiniai vaizdiniai, apeigos, šventės. Ir šiandien paukštis žmogui – daugiau nei džiaugsmo šaltinis, meilės ir ištikimybės pavyzdys. Paukštis šiandien laikomas svarbiausiu aplinkos švaros indikatoriumi. Kadangi Lietuvos nacionalinis paukštis yra Baltasis gandras,  skyriaus bendruomenę pakvietėme papuošti kiemą savo rankomis gamintais gandrais. Labai džiaugiamės, kad mūsų idėja buvo puikiai įgyvendinta.

Trečiadienio rytą ugdytinius grupėse aplankė Varlytė ir  Gandrytė. Kartu su ugdytiniais įtvirtino žinias apie gamtą, nuotaikingai pasišnekučiavo ir pakvietė į kiemą. Kieme vaikai, laikydamiesi karantino reikalavimų, šoko, dainavo ir ,,apgyvendino“ grupėse ar kartu su tėveliais namuose pagamintus gandrus. Gaila, kad negalime pakviesti pasigrožėti mūsų bendruomenės darbeliais tiesiogiai, bet eidami pro šalį ar stebėdami foto, vaizdo įrašą, tikrai pamatysite tą grožį!

Kadangi paskutinysis mėnesio penktadienis pas mus darželyje įprastai yra „Sportadienis“, tai Varlytės garbei šįkart jis pavadintas „Varliadieniu“.

„Varliadieniui“  vadovavo pati Varlytė, organizavusi visos bendruomenės susitikimą per „Zoom“ platformą. Tai naujos patirtys, smagumai darant mankštą, žaidžiant „Varliukų krepšinį“.

Ačiū, kad buvote visi aktyvūs, kūrybingi, išradingi  ir linksmi. Kartu, nors ir maži, MES galime labai daug.

Ramutė Gricienė, ikimokyklinio ugdymo mokytoja (auklėtoja)

filmukas „Aš – mažas Žemės žmogus” https://youtu.be/VA_vrOPFlZ8