Papilės Simono Daukanto gimnazijos šv. Aloyzo kuopos ateitininkai bei jų draugai – viso 20 jaunuolių  lapkričio 19-ąją vyko į Telšių Žemaitės  dramos teatre organizuotą Žemaitijos katalikiško jaunimo renginį „Palaiminimų diena jaunimui“.

Visą dienos programą organizavo ir vedė Tarptautinės evangelizacijos mokyklos jaunimo vadovai. Po dalyvių registracijos Vyskupijos jaunimą pasveikino Telšių vyskupas J.E. Algirdas Jurevičius įkvėpiančiu  pranešimu „Kristus –  mano Karalius?“. Vėliau sekė daugelio šalių pasaulio jaunimo liudijimai, pristatomi tiek gyvu žodžiu, tiek vaizdo įrašuose. Po įtemptų pranešimų gausaus būrio  jaunimo laukė gana sotūs pietūs, o pasistiprinus – darbas teminių užsiėmimų grupėse. Kiekvienas dalyvis turėjo dalyvauti  bent dviejuose užsiėmimuose. Pasirinkimas tikrai buvo gausus ir įvairiapusis:

1. Šlovinimas, nugalintis baimę. Čia rinkosi muziką mėgstantys dalyviai, mokėsi giedojimo, šlovinimo baimės nugalėjimo paslapčių.
  2. Malda judesiu. Grupelėje jaunimas susipažino su meldimosi būdais judant, šokant.
  3. Dailės dirbtuvės „Palaiminimai“, kur dalyviai koliažo technikos pagalba pasigamino prisiminimą apie jiems dovanojamą Meilę.
  4. Ikonėlių dirbtuvėse pasidarbavę dalyviai grįžo labai patenkinti, nes jų rankose buvo pačių pasigamintos šventojo ikonėlės, kurias visi labai saugojo ir išsivežė į namus.
  5. Greičiausiai vietos buvo užpildytos stalo teniso ( „ping- pong“) grupėje, kuri liejo prakaitą kunigų seminarijos sporto užsiėmimų patalpose.
  6. Tiesoje esama meno. Kaip menas praturtina žmogų? Ar teatras gali padaryti poveikį tavo kasdienybėje? Kaip gyvena aktoriai ? Pasinėrę į dramos pasaulį čia diskutavo dalyviai.
  7. Filmas „Drugelių cirkas“, kuriame vaidina žmogus be galūnių Nick Vujicic. Drugelio alegorija iliustravo šio žmogaus sukurto personažo gyvenimo pasikeitimą: iš kirmino, neturinčio tikėjimo, vilties, draugų padedamas, jis tampa drugeliu, įveikusiu savo neviltį ir baimes.
  8. Interaktyvus susipažinimas su Telšių Šv. Antano Paduviečio katedra, aplankant vyskupų kriptą. Šį užsiėmimą vedė jaunimo mylimas Telšių vyskupo generalvikaras kan. Vilius Viktoravičius.

Įtemptos Palaiminimų dienos jaunimui programa dar tik įpusėjo, nes sugrįžę iš užsiėmimų grupėse jaunuoliai labai atidžiai ir su užsidegimu klausėsi TEM komandos ir svečio iš Portugalijos informacijos apie 37-ąsias Pasaulio Jaunimo dienas, kurios 2023 metų vasarą vyks Lisabonoje. Daugelis jau rezgė planą, kaip pradėti taupyti pinigėlius šiai kelionei. Po pertraukos Žemaitės dramos teatro salė kaito: jaunimas giedojo, šoko, plojo, nes šlovinimą ir maldą už jaunimą vedė uždeganti katalikiška charizminė bendruomenė „Viešpaties Balsas“ iš Vilniaus.

Jaunimo Palaiminimų diena baigėsi Telšių Katedroje  šv. Mišiomis, kurias aukojo J. E. vyskupas Algirdas Jurevičius su gausiu kunigų, seminaristų būriu. Po suteikto Palaiminimo kiekvienas šios dienos renginio dalyvis gavo voką- asmeninį pakvietimą į PJD Lisabonoje.

Ir visai nesvarbu, kad grįžome  vėlai, kad praradome dieną be telefonų ar kompiuterių, – atvirkščiai, ne tik kad nepraradome, bet  žymiai daugiau ir prasmingiau visapusiškai praturtėjome.

Ačiū pastoviam mūsų bendražygiui- vairuotojui Sigitui Bučui, dėkingi parapijos klebonui Rimvydui Marozui, gimnazijos direktorei Andželai Raustienei už suteiktą galimybę mums dvasiškai augti ir tobulėti.

Šv. Aloyzo ateitininkų kuopos ir katalikiško jaunimo informacija