Vasario 28 dieną mūsų gimnazijoje įvyko pradinių klasių mokinių ir jų tėvelių konferencija „Pažinkime Lietuvą“. Šis renginys skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui. Pranešimus vaikai ruošė kartu su tėveliais.

Konferenciją pradėjo ketvirtokės mergaitės, dainuodamos dainą „Kam ko reikia“. Visiems reikia žydro dangaus, žydinčių pievų, mylinčių tėvelių, draugiškų šypsenų… Reikia Tėvynės. Pirmokai Benas Stankus, Augustas Barauskas, antrokas Pijus Pigulevičius ir trečiokė Eglė Puzaraitė papasakojo apie savo keliones po Tėvynę Lietuvą. Pijaus pasakojimą papildė jo mama Kristina Pigulevičienė. Pirmokės Emilijos Gabalytės ir jos tėvelių paruoštą pranešimą pristatė Emilijos klasės draugai Skaistė Urbonaitė ir Nojus Pelenis. Pirmokas Vilmantas Liaukšas supažindino su lankytinais kalnais ir piliakalniais. Antrokui Titui Jankaičiui apie Kauną papasakoti padėjo jo mama Aušra Jankaitienė. Jie pasakojimą pradėjo mamos Aušros sukurtu eilėraščiu apie Lietuvą. Trečiokė Elinga Raudonaitytė negalėjo dalyvauti konferencijoje, tačiau jos puikiai paruoštą pranešimą apie įdomius Lietuvos akmenis pristatė mokytoja Alma Juzumienė. Trečiokas Armidas Česnulevičius siūlė aplankyti Anykščius, o ketvirtokė Donata Nemeikšaitė – kurortinį Birštono miestą Lietuvos pietuose. Donatos klasės draugė Ugnė Andriuškaitė pakvietė susipažinti su sostine Vilniumi.

Konferencijos dalyviams nepavyko išrinkti įdomiausio pasakojimo, nes kiekvienas pristatymas buvo savaip įdomus. Švietimo padalinio (Pradinio ugdymo ir pagalbos mokiniui skyriaus) vadovė Vilija Perminienė įteikė pranešėjams padėkas. Pradinio ugdymo mokytojos padėkojo vaikams ir jų tėveliams. Mažiesiems pranešėjams buvo prisegti atminimo ženkleliai „100-mečio mokinys“.

Dalia Karvelytė, pradinio ugdymo mokytoja