Baigiantis mokslo metams, mokiniai keliauja, aplanko daug įstabių Lietuvos kampelių. Siekdami atkreipti dėmesį į grožį, kuris yra šalia mūsų – į savo krašto lankytinas vietas, gimnazijoje organizavome gamtotyrinę – kraštotyrinę konferenciją „Pažinkime savo kraštą“. Ją organizavo gimnazijos muzikos mokytoja Asta Malachauskaitė ir pradinio ugdymo mokytojos Salomėja Dapšienė, Alma Juzumienė, Jūratė Tupikienė, Antanina Adomaitienė, Birutė Vireikienė bei šios žinutės autorė.

Į turtingą savo gamta ir istorija Papilę susirinko pradinių klasių mokiniai ir jų mokytojos iš Akmenės, Mažeikių ir Šiaulių rajonų. Dalyvius pasveikino gimnazijos direktorius Ramūnas Perminas.

Mūsų pradinukus į netradicinę pamoką „Pasakojimai apie juros periodą“ pakvietė istorijos mokytoja Kristina Puzarienė, etikos mokytoja Andžela Raustienė ir specialioji pedagogė Audronė Šiurkuvienė.

Konferencija prasidėjo gimnazijos pradinukų menine programa „Juoda ir balta apie Papilės kraštą“. Po to pranešimą apie artimiausios gamtinės, socialinės bei kultūrinės aplinkos pažinimą skaitė mokytoja Dalia Karvelytė. 1b klasės mokinė Eglė Puzaraitė pristatė pranešimą „10 atradimų per dvi valandas“, o 2 klasės mokinė Ugnė Jašmontaitė (mokytoja Jūratė Tupikienė) papasakojo apie Papilės Pašalpos kapinaites. Ventos gimnazijos pirmokai Miglė Laureckytė ir Matas Navickas (mokytojos Nijolė Jogminienė, Emilija Unikienė) pristatė gamtotyros projektą „Nuo sėklos iki medelio“. Trečiaklasės ventiškės Beatrisė Rastokaitė ir Egistina Volskytė (mokytojos Jūratė Šiurkienė, Stefanija Diegienė) supažindino su savo gimnazijos istorija. Viekšnių gimnazijos 4b klasės mokinės Kamilė Glodenytė ir Andželika Vėlavičiūtė (mokytoja Ona Noreikienė) papasakojo, kuo garsus Gyvolių kaimas, ir padovanojo garsiosios žolininkės Jadvygos Balvočiūtės ekologiškos žolelių arbatos. Apie naudingąsias iškasenas Akmenės rajone papasakojo Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazijos mokytoja Loreta Dužinskienė, o tos pačios gimnazijos 2b klasės mokinys Loretis Grotuzas (mokytoja Ligita Šutkienė) skaitė pranešimą apie medžius „Po žaliuoju stogu“. Raudėnų mokyklos daugiafunkcio centro ketvirtokės Irūna Kačinskytė, Smiltė Mažeikaitė ir Eva Girdėnaitė kartu su mokytoja Alma Steponavičiene papasakojo apie savo mokyklos muziejų, užminė mįslių apie ten saugomus daiktus. Konferencijoje taip pat buvo pristatyti Tirkšlių Juozo Vitkaus – Kazimieraičio pagrindinės mokyklos mokytojų Rasos Eišmontienės ir Birutės Kekytės parengti pranešimai apie Tirkšlius ir apie Žemaitiją, bei Gilvyčių pagrindinės mokyklos mokytojos Irenos Toleikienės pranešimas „Mažoji Gilvyčių architektūra“. Papilės Simono Daukanto gimnazijos mokytoja Alma Juzumienė, pristačiusi pranešimą apie žaliąjį Jurakalnį, pakvietė konferencijos dalyvius pasidžiaugti pavasariniu peizažu nuo Jurakalnio apžvalgos bokšto. Prieš išvykdami į namus svečiai turėjo galimybę apsilankyti gimnazijos kraštotyros muziejuje bei pasivaikščioti lankytinomis Papilės vietomis.

Pažinę gimtą kraštą, suradę jame ne vieną sau brangią vietelę, labiau branginsime tai, ką turime.

Mokytoja Dalia Karvelytė.

Foto montažas: