Pavasario paskutinės dienos ir vasaros pradžia taupo saulės spindulius ir dosniai pila lietų. Tačiau dideliam mūsų pradinukų būriui pasisekė – visą parą pliaupęs lietus nurimo! Sėdome į autobusą ir atvykome į Radailių Dinozaurų parką.

Kas pirma atsirado – kiaušinis, višta ar visgi dinozauras? Atsakymo į šį klausimą ieškojo 3b ir 4b klasių mokinukai, kurie užsisakė edukaciją „Kiaušinis, dinozauras ir višta – kas čia bendro?“ Vaikai kartu leidosi į kelionę laiku milijonus metų atgal. Vaikščiodami po parką papildė savo žinias  apie priešistorinį pasaulį ir apie vištų protėvius – dinozaurus. Praktinio užsiėmimo metu mokiniai tapo archeologais, skaptavo suakmenėjusius dinozaurų kiaušinius ir juose ieškojo dinozaurų embrionų. Buvo nelengva, tačiau kiek būdavo džiaugsmo, kai pagaliau darbas pavykdavo. Svarbiausia, kad atrastą embrioną, galima parsivežti namo, parodyti tėveliams kaip tos dienos pasiekimą.

4a klasės mokiniai dalyvavo edukacijoje „Gyvosios gamtos beieškant“. Edukacijos metu pirmiausia vaikai susipažindino su skrajūnais paukštukais, jų namelių įvairove. Jaunieji gamtos tyrinėtojai atrado, kur gyvena voveraitės ir sužinojo, kodėl šikšnosparniams taip pat reikia namelio. Edukacijoje dalyvaujantys ketvirtokai sutiko nuostabiąsias parko pažibas – alpakas, sužinojo apie jų ypatumus bei galėjo jas pamaitinti. Apsilankę triušiukų miestelyje vaikai mokėsi suprasti jų raciono bei priežiūros subtilybes. Patyriminė pažintis su gyvąją gamta paklojo pamatus tolimesnei draugystei su gamta ir gyvūnais.

Daugybę teigiamų emocijų mūsų keliautojai patyrė ne tik edukacijų metu. Parke daugybė pramogų ir atrakcionų. Viską vos spėjome išbandyti. Norėjosi dar ir dar žaisti, sportuoti…

Vasara atkeliavo, o kartu su ja ir daug puikaus laiko naujiems tyrinėjimams, atradimams,  potyriams. Keliaukime, ieškokime, nes vis dar galime atrasti ir patirti kažką naujo, įspūdingo!

Pradinių klasių mokytojos J.Tupikienė, L.Petkuvienė ir D.Karvelytė