Baigiantis mokslo metams pirmokai svečiavosi seserų rašytojų, rašiusių bendru Lazdynų Pelėdos vardu, gimtinėje. Vaikai dalyvavo kultūros paso edukacijoje „Atkeliauk ir Paragiauk: Žaisk kaip prieš šimtą metų“. Muziejaus šeimininkė Sandra patarė vaikams pasigaminti piemenukų pietus. Pirmokėliams patiko išgremžti žalias bulves ir jas įdaryti šonine. Taip paruoštas bulves sodybos šeimininkas sudėjo į laužą. Kol bulvės kepė, vaikai apžiūrėjo dvaro sodybą, klausėsi pasakojimo apie rašytojas, apie senuosius papročius, žaidė folklorinius žaidimus. Labai patiko pirmokams dvaro sūpynės bei lingynės. Daugeliui patiko dar viena staigmena – bandelių kepimas ant atviros ugnies. Smagiausia, kad daugelyje šių veiklų šalia vaikų sukinėjosi draugiška labradorė Mūza.

Labai dėkojame už šiltą priėmimą dvaro šeimininkams Sandrai ir Vaidui. Dėkojame mus lydėjusioms mamoms Neringai ir Rasai, vairuotojui Antanui.