Jau prieš daugelį metų Papilės Simono Daukanto gimnazijos Šv. Aloyzo ateitininkų kuopa, paraginta tuometinės dailės mokytojos metodininkės Filomenos Genovaitės Adomavičienės, du kartus metuose – Kalėdų ir Velykų laikotarpiais – Papilės šv. Juozapo bažnyčioje pradėjo rengti gimnazijos mokinių piešinių parodas – konkursus. Šiai tradicijai Papilės Simono Daukanto gimnazijos ateitininkai lieka ištikimi iki šiol. Dabar mokinius ruošia dailės ir technologijų mokytojai Dalia Sakalauskienė ir Vytenis Rimkus. Kad savo spalvingumu šildantys mokinių darbai atrodytų dar gražiau, parodos metu bažnyčios vidų meniškomis detalėmis papuošia gimnazijos floristų būrelis, vadovaujamas Angelės Buinienės. Mums, organizatoriams, labai malonu, kad šios puikios tradicijos pradininkė, ilgametė ateitininkų mecenatė, mokytoja metodininkė Filomena Genovaitė Adomavičienė neatsisako atlikti pačią svarbiausią misiją – iš savo rankų įteikti apdovanojimus pačių gražiausių darbų autoriams.

Ne išimtis ir šių metų Šv. Kalėdos – jau nuo gruodžio mėnesio Papilės tikintieji gali grožėtis savo vaikų, anūkų darbais Šv. Kalėdų tema, eksponuojamais Papilės Šv. Juozapo bažnyčioje. Šiemet jaunieji piešėjai pateikė virš šimto darbų. Kompetentinga komisija jau išrinko geriausius darbus, kurių autoriai 2015 m. sausio 25 dieną, po Jaunimo šv. Mišių bus apdovanoti padėkos raštais ir ateitininkų paruoštomis kukliomis dovanėlėmis. Malonu žiūrėti į Elvino Marcinkevičiaus, Nermedos Balčiūtės, Ugnės Norkutės, Ugnės Statkutės, Nojaus Sungailos, Silvijos Jarutytės, Akvilės Pundziūtės, Rimantės Kanskinaitės, Gintarės Jonušaitės, Gerdos Butnoriūtės ir kitų piešėjų darbus.

Jaunųjų dailininkų piešiniai Papilės miestelio šventovę puoš dar keletą savaičių. Ateitininkai tikisi, kad su nugalėtojais pasidžiaugti apdovanojimo dieną ateis ir jų klasės draugai bei auklėtojai.

Kas įteiks padėkos raštus, dovanėles ir kas bus apdovanoti – sekančioje ateitininkų iliustruotoje informacinėje žinutėje.

Ateitininkų kuopos informacija.