Jungtinė 5, 6 ir 8 klasių  mokinių grupė dalyvavo socialinių mokslų ir dorinio ugdymo mokytojų metodinės grupės surengtame projekte „Susipažinimas su kaimynais. Papilės ir Akmenės istorija.“ Pirmą dieną veiklos vyko gimtojoje Papilėje. Mokiniai lankė geologinę atodangą, paminklus S. Daukantui ir Lietuvos Nepriklausomybės 100-iui „Tėvynė ir laisvė“, įžymiąją daugiakamienę  liepą. Išvykos metu reikėjo atlikti įvairias užduotis iš istorijos ir geografijos: nustatyti pasirinktos gatvės užterštumą, išmatuoti nueito kelio ilgį, įvardinti oro debesuotumą, nustatyti temperatūrą ir atlikti užduotis „Papilė vakar ir šiandien.“

    Kitą dieną aplankėme ir kaimyninę Akmenę. Aikštėje trumpai susipažinome su miesto ir žydų gyvenimo istorija. Nustebino unikali Akmenės miesto istorine siena, pagaminta iš akmens, kurios autorius S. Adomaitis. Lankėmės Akmenės krašto muziejuje, kuriame, be kitų eksponatų, matėme ir mūsų gimnazijos mokinių dailės darbus. Šv. Onos bažnyčioje kilome į 58,5 metro aukščio bokštą, iš kurio atsivėrė miesto ir apylinkių panorama, klausėmės didžiojo varpo skambesio. Gamtos ir kultūros parke atlikome įvairias geografijos ir gamtos užduotis, linksmai leidome laiką.

Mokytojos R.Žąsytienė, V.Šerpenskienė, D.Paniuškytė