Papilės Simono Daukanto gimnazijos Šv. Aloyzo kuopos ateitininkai savo darbeliais ir veikla ne tik patys gyvena Žemaičių krikšto 600 metų jubiliejaus nuotaikomis, bet dovanoja malonias akimirkas ir kitiems. Dar vasario mėnesio 15 dieną jie papuošė Papilės Šv. Juozapo bažnyčią savo piešiniais, knygų skirtukais, pašvęstais šiai žymiai datai. Vos ne šimtas gimnazistų darbų puošia miestelio Dievo namus. Jauniesiems dailininkams maloniai talkino gimnazijos dailės mokytoja Dalia Sakalauskienė, ateitininkus konsultavo gera kuopos bičiulė, mokytoja metodininkė Filiomena Genovaitė Adomavičienė. Malonu buvo žiūrėti į Rimantės Braukylaitės, Viktorijos Baliulytės, Vaidos Bielskytės, Dovydo Kveinio, Manto Lapėno ir kitus puikius darbus.

Kuopos stende ateitininkai ne tik pastoviai talpina vaizdinę medžiagą apie svarbiausius krikščioniškojo gyvenimo įvykius, bet ir organizavo viktoriną „Ką aš žinau apie Žemaičių krikštą?“, kur yra 30 klausimų apie šį istorinį įvykį. Viktorinoje gali dalyvauti visi gimnazijos bendruomenės nariai- klausimų gausu visiems: ir jaunesniems, ir vyresniems. Gegužės mėnesį nugalėtojai bus išaiškinti ir apdovanoti ateitininkiškais bei žemaitiškais suvenyrais.

Gimnazijos fojė, ant sienos kabančio informacijos šaltinio- televizoriaus ekrane, kuopos nariai savo mokyklos bendruomenę supažindina su nuotraukomis iš savo konferencijų, konkursų, išvykų.

Šiais Tikėjimo metais minint Žemaičių krikšto ir Žemaičių vyskupystės įsteigimo 600 metų jubiliejų, turėjome unikalią galimybę dalyvauti adoracijoje prie Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčios stebuklingojo Dievo Motinos paveikslo, ėmusio garsėti malonėmis jau XVI amžiuje, kopijos. Balandžio18 dienos vakare ateitininkės, pasipuošusios tautiniais rūbais, pasitiko šį brangų Dievo Motinos paveikslą Papilės Šv. Juozapo bažnyčioje. Ateitininkai dalyvavo Šv. Mišiose, skaitė Dievo žodį, o prasidėjus paros Adoracijai, pirmieji suklupo prie stebuklingojo paveikslo. Visą valandą skambėjo giesmės, maldavimai, bendros maldos. Nepabūgo kai kurie vyresni kuopos nariai su tėveliais ar globėja pabudėti bažnyčioje ir nakties valandomis. Visą parą Papilės bažnyčioje negeso šviesos, nė minutę Trakų Švč. Mergelė Marija nebuvo viena. Kad parapijos tikintieji nesušaltų, klebonas Jonas Jucys pasirūpino karšta kava, arbata. Balandžio 19-osios vakare Šv. Aloyzo kuopos nariai su kitais parapijiečiais giesmėmis atsisveikino su Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčios stebuklingojo Dievo Motinos paveikslu.

Balandžio 21 dieną , rytinėse Jaunimo Šv. Mišiose pagiedoję ir pasimeldę savo gimtoje bažnytėlėje, sėdome į gimnazijos autobusiuką ir skubėjome į Naujosios Akmenės Šv. Dvasios Atsiuntimo bažnyčią, kur vyko viso Akmenės dekanato Eucharistinis kongresas, skirtas Žemaičių krikšto jubiliejui. Išdidžiai , nešini kuopos vėliavą, pasipuošę ateitininkiška atributika, įžygiavome į centrinę rajono šventovę. Šv. Mišias aukojo Telšių vyskupijos vyskupai : J.E. Jonas Boruta ir J.E. Linas Vodopjanovas. Malonu buvo ne kartą girdėti J.E. vyskupo Jono Borutos pagiriamąjį kreipimąsi į Papilės ateitininkus. Oriai kuopos vėliava plazdėjo ir šventinėje procesinėje eisenoje po Naujosios Akmenės senamiestį. Papilėniškės ateitininkės noriai prisijungė prie kaspinų nešimo, taip talkindamos vietiniam katalikiškam jaunimui. Rajono tikintiesiems , matyt, palikome malonų įspūdį, kadangi išeinant iš bažnyčios, žmonės pradėjo mums ploti. Jie buvo sužavėti mažo miestelio jaunaisiais ateitininkais. Gera buvo mums patiems, dar maloniau – suteikti malonumą ir pasigėrėjimą kitiems, deramai atstovauti ir Ateitininkų federaciją, ir savo Simono Daukanto gimnaziją, ir Šv. Aloyzo kuopą, ir Papilės parapiją.

Taigi, žengia Papilės ateitininkai Žemaičių krikšto jubiliejiniu keliu, nes jie turi patikimus ramsčius: parapijos kleboną Joną Jucį, gimnazijos direktorių Ramūną Perminą, Savivaldybės administracijos direktorių Apolinarą Nicių, ponų Šalčių, Adomavičių, Čepų, Martyšių, Grigalių šeimas, nuostabius tėvelius, gerus mokytojus. Tegul apglėbia juos visus Viešpaties Palaima.

Papilės Šv. Aloyzo kuopos globėja Genovaitė Pundziuvienė.