Papilės Simono Daukanto gimnazijos Šv. Aloyzo ateitininkų kuopos nariai jau daugelį metų pirmąjį gegužės sekmadienį sveikina visos seniūnijos Motinas Papilės Šv. Juozapo bažnyčioje. Prasminga tradicija nebuvo nutraukta ir šiais metais.

Ateitininkų – besimokančių gimnazijoje, sugrįžusių studentų ir jau tėvais tapusių sendraugių su savo atžalomis – giedama giesmė „Sveikinam Tave, Motina Marija…“ skelbė šventinių Šv. Mišių pradžią. Dievo žodį skaitė ateitininkai studentai Vilius Garolis ir Modesta Gauronskytė, psalmę ir posmelį prieš Evangeliją giedojo ateitininkės sendraugės- buvusi pirmininkė Laura Mažylė ir Edita Tamašauskienė, bendruomeninę maldą vedė studentė Eglė Rapaliūtė. Po prasmingo klebono Jono Jucio pamokslo atnašas prie šventinio altoriaus nešė ir jaunučiai, ir studentai, ir ateitininkų mamos, pačios savo rankomis paruošusios aukas: Gražina Gauronskienė, Silvija Laurynienė, Roma Narkuvienė, Inga Kazlauskienė, Jurgita Rudienė, Ramutė Gricienė. Šv. Mišių metu maldomis, giesmėmis sveikinome Dievo Motiną Mariją, meldėmės už gyvąsias ir mirusias Motinas.

Po Šv. Mišių klebonas Jonas Jucius suteikė ateitininkams galimybę pasveikinti visas Papilės parapijos Motinas, tą dieną atėjusias į šv Juozapo bažnyčią. Abiturientas Rokas Jankauskas pavasariškais saksofono garsais pripildė aukštus bažnytėlės kliautus ir visų susirinkusiųjų širdis. Moksleivė Agnė Laurinaitytė tarė Mamoms skirtą ketureilį, šių eilučių autorė kreipėsi į seniūnijos Motinas ir visus susirinkusius susimąstyti ir džiaugtis kviečiančiomis mintimis. Mažoji JAS narė ir žymioji akordeonistė Austėja Nociūtė dovanojo papilėniškiams lyrišką valsą, MAS narės Ignė Laurynaitė ir Kotryna Narkutė – nuotaikingai skambėjusį akordeono ir smuiko duetą, o buvusių kuopos pirmininkų šešiametis sūnus Benediktas – smuiku atliekamą kūrinį. Meninį pasveikinimą vainikavo bendrai visų ateitininkų ir tikinčiųjų atliekama pati pirmoji vaikiška dainelė Mamai „Žibuoklėm pražydę šilelio šlaitai…“, po kurios po bažnyčią pasklido Papilės šv. Aloyzo kuopos nariai, teikdami visos seniūnijos Motinoms savo rankomis padarytus “saldžius pavasarinius žiedus“… Iš pražydo tikinčiųjų Motinų rankos žiedais, veidai- šypsenomis, kai kurių akys- džiaugsmo ašara. Po klebono Jono Jucio suteikto šventinio palaiminimo šv. Mišių dalyviai išeidami namo galėjo pasivaišinti ir saldžiu kąsneliu.

Malonu ir gera matyti, kaip pagarbos savo Mamai ir bet kuriai Motinai, vertai šio švento vardo, mokosi jaunučiai, dar prasminčiau tai supranta studentai ar jau savo šeimas sukūrę ateitininkai. Džiugu stebėti, kaip darniai ir atsakingai vyresnieji Papilės šv. Aloyzo kuopos nariai vykdo tėvų, sutuoktinių pareigas. Gal būt todėl, kad dar būdami mokinukais suvokė, kas yra šventa- Motina, Tėvas, Šeima, Gyvybė, Meilė, Tėvynė, Tikėjimas …. O gal prieš daugelį metų viskas ir prasidėjo būtent nuo paprastos gėlės žiedo darymo Motinai. Geros ir prasmingos tradicijos nesensta – deramai jas puoselėjant, subręsta puikūs vaisiai.

Papilės Šv. Aloyzo kuopos globėja Genovaitė Pundziuvienė

Venantos Bernotaitės nuotraukos: