Tradiciškai pirmąjį gegužės sekmadienį Papilės Simono Daukanto gimnazijos šv. Aloyzo kuopos ateitininkai sveikino visas Mamas, močiutes, tą dieną atėjusias ar atvažiavusias į šv. Mišias Papilės šv. Juozapo bažnyčioje.

Dvidešimt septintus metus gyvuojanti kuopa nė karto nepraleido šios šventės, kurios metu dėkojo savo Mamoms už dovanotą gyvenimą, meilę, švelnumą ir rūpestį. Šiemet kuopos nariai šventiškai surišo virš pusantro šimto vaškinių žvakučių „Kūdikis Motinos rankose“, padarė apie 200  saldžių spalvotų „gėlyčių“ ir tiek pat  šventinių atvirukų su Marijos ir kūdikio atvaizdu bei pačios pirmosios vaikiškos dainelės „Tau, mano Mamyte“ žodžiais. Visomis šiomis dovanėlėmis kiekviena Mama ar močiutė buvo pasveikintos ir apdovanotos  vos tik įėjo į miestelio šventovę- čia jų laukė ateitininkai: Rojus, Denis, tautiškais rūbais pasipuošusios Donata ir Evelina. Šv. Mišių, kurias aukojo Papilės šv. Juozapo parapijos klebonas Rimvydas Marozas, ateitininkės Goda ir Akvilė skaitė ŠR ištraukas, pirmininkė Austėja giedojo psalmę, o buvusi pirmininkė, dabar jau pati trijų vaikučių mama iš Rumšiškių Laura – Aleliuja. Visų šv. Mišių metu skambėjo ateitininkų atliekamos giesmės, pritariant ir Lauros virkdomai gitarai, ir Akvilės skambančiam klavišiniam instrumentui, įsiliejant ir karininko Jono, ir teisininkės iš Kauno Agnės, ir pedagogės, renginių organizatorės Editos iš Kelmės, ir pačių papilėniškių jaunųjų ateitininkų balsams. Atnašoms prie Viešpaties altoriaus rikiavosi ir kuopos visų sąjungų nariai, ir jų mamos: Ignės mama farmacininkė Silvija Laurynienė, Rojaus brangiausias žmogus- pedagogė Ilona Dimavičiūtė. Klebono Rimvydo Marozo Motinų Palaiminimas ir  Papilės ateitininkų sveikinimas Mamoms pasibaigė visų bažnyčioje susirinkusiųjų bendra, pačia pirmąja, iš tyros vaikiškos širdelės kiekvieno vaikystėje dainuota dainele „Tau, mano Mamyte“.

Šaltokoje miestelio šventovėje nuaidėję  šilti visų dalyvavusiųjų plojimai, padovanotos šypsenos, ramybės palinkėjimai, ištarti nuoširdūs sveikinimo ar padėkos žodžiai, gerumu suspindusios akys, Motinų rankose suspaustos vaškinės žvakutės, vaikų rankelėmis su meile padarytas gėlės žiedas ir šventinis atvirukas – atrodo, juk tai tiek nedaug, beveik nieko nekainuojantys dalykai,  o … kai kam – tik vienintelė tą dieną padovanota šventė ir visa širdis pripildyta Meilės. Papilės ateitininkams darbštumo ir meilės netrūksta, o kad galėtumėme padovanoti kitiems šventę, esame dėkingi už pagalbą savo tėveliams, mokytojams, kuopos mecenatams, Akmenės r. savivaldybei už mūsų projektų ir sumanymų rėmimą.

Genovaitė Pundziuvienė – gimnazijos mokytoja, AF šv. Aloyzo kuopos vadovė