Pastarosiomis dienomis televizorių ekranuose, internete ypač pagausėjo pranešimų, jog gydymo įstaigose labai trūksta donorų kraujo, kai kur net sustabdytas operacijų atlikimas.

Tarytum  atsiliepdami į medikų prašymą Papilės Simono Daukanto gimnazijos Šv. Aloyzo kuopos ateitininkai  gegužės 11-ąją savo gimnazijoje eilinį kartą, tradiciškai bendraudami su Nacionalinio Kraujo donorystės centro Šiaulių skyriaus medikais, organizavo kraujo donorystės akciją  „Aš dovanoju gyvenimą“. Net nesitikėjo jaunieji šios veiklos sumanytojai, jog šį kartą norinčiųjų padėti kitiems bus tiek daug: net 42 mažos kaimiškos vietovės gyventojai tą dieną panoro sudalyvauti pačioje humaniškiausioje gyvenimo akcijoje – kažkam sugrąžinti gyvybę.  Dėl įvairių  priežasčių penki iš jų negalėjo savo krauju padėti taip jo laukiantiems. Į donoro kėdę vienas po kito sėdo ir mokytojai, ir abiturientai (ateitininkas Mantas Lapėnas net iš kaimyninės gimnazijos prisijungė prie papilėniškių), ir mokinių tėveliai, gimnazijos vairuotojas Antanas Statkus, valgyklos virėjos, buvę mokiniai – studentas iš Kauno Dovydas Nocius, Erika ir Raimondas Moliai, jaunasis ūkininkas ateitininkas Marius Gricius ir daugelis kitų. Gyvybiškai svarbi žinia sklinda greitai: mokiniai ragino tėvelius, mamytes, šie – pakvietė draugėn savo kaimynus, bendradarbius – ir penki atvykę medikai išgabeno laukiantiems net 37-erių donorų padovanotą ir viltį teikiančią dovaną – kraują. Kiekvienam akcijos dalyviui buvo įteikta medikų padėkos dovanėlė, o iš  ateitininkių rankų jie gavo po gėlės žiedelį ir saldžią širdutę. Daugelis, vos išėję iš procedūros kabineto, jau klausė, kada vėl bus sekanti akcija – ir nėra baisu, ir nėra sunku, tik reikia pagalvoti apie kitą, kovojantį su mirtimi už gyvenimą.

Ir džiugu, kad Papilės Simono Daukanto gimnazijos bendruomenė tai supranta, visi – nuo valytojos Rasos, technologijų mokytojų Dalios ir Vytenio, geranoriškai suprantančių pedagogų ir ryžtingų dvyliktokų, nuo mokinių tėvelių, mamyčių iki paties direktoriaus. Išvykstant gydytojų komanda nuoširdžiai dėkojo visiems, džiaugėsi ir negalėjo atsistebėti mažo miestelio paprastais žmonėmis, kurie savo jautrios širdies, šviesaus mąstymo dėka geba kitam padovanoti visą GYVENIMĄ. O akcijos organizatoriai ateitininkai kalendoriuje jau žymėjo naujas būsimų veiklų datas – juk gyvenimas tęsiasi.

Genovaitė Pundziuvienė, Papilės Simono Daukanto gimnazijos mokytoja, Šv. Aloyzo ateitininkų kuopos globėja