2014-ųjų metų gruodžio 5-ąją Papilės Simono Daukanto gimnazijos Šv. Aloyzo kuopos ateitininkų būrelis pavirto keliaujančiais piemenėliais, kurie, nešini Advento vainiku, degančia Meilės žvakele ir Andželinos Rimkutės padaryta bei kūčiukais pripildyta vaza „Gulbė“, vedami Vaidoto Kovieros birbynės garsų bei Ugnės Statkutės rankoje Betliejaus žvaigždės šviesos, keliavo ieškoti gimsiančio Kūdikėlio Jėzaus. Ir atkeliavo į Papilės vaikų darželyje – lopšelyje „Kregždutė“ vykstančią Advento popietę. Čia kartu su mažaisiais išgirsti gerosios naujienos apie Išminčių pranašavimus buvo susirinkusios ir mamytės, ir močiutės, ir auklėtojos.

Kuopos JAS narė Ignė Laurynaitė , atnešusi į renginį Advento vainiką, paaiškino susirinkusiems, kas jie tokie, kur keliauja, kodėl jos vainike dega tik viena žvakė, kiek ilgai dar tęsis šių piemenėlių kelionė, kokia žvaigždė jiems parodys kelią į stebuklingą tvartelį, kuriame gims naujasis Karalių Karalius. Deimantė Pociūtė paskaitė pasakaitę iš Bruno Ferrero knygos apie mažą asiliuką, kuris taip pat ėjo pasveikinti gimusio Jėzaus. Gabija Kupstytė pakvietė renginio dalyvius ne tuščiai laukti šios stebuklingos dienos, o paruošti Kūdikėliui dovanas – ji pamokė, kaip iš siūlų nupinti gražias virvutes, galinčias papuošti ne tik Jėzaus prakartėję, bet ir Kalėdų eglutę. Gabijai talkino kuopos draugės Deimantė Damonskytė ir Ugnė Norkutė. Savo programėlės pabaigoje ateitininkai paliko popietės dalyviams dovanų: Advento vainiką – kad degančios žvakės skaičiuotų savaites, stiklo indelyje degančią žvakę – kad laukiantieji Šv. Kalėdų nesušaltų, šildytųsi vieni kitų Meile, origamio gulbėje – skalsių kūčiukų, kaip artėjančių švenčių simbolį.

Mainais iš darželio šeimininkų gavę saldų lauknešėlį, keliaujantys ateitininkai atsisveikino ir, Vaidoto birbynės melodijos lydimi, patraukė toliau… ieškoti tos stebuklingos Betliejaus žvaigždės, kad suspėtų pasveikinti gimsiantį Kūdikėlį Jėzų… O pakeliui, kad tolima kelionė neprailgtų, jie aplankys dar daug stotelių, visur palikdami po Meilės artimui švieselę, po gerą darbą, malonų ir šildantį ateitininkišką žodį.

Ateitininkų kuopos informacija.