Greitai bus atiduoti vadovėliai, nuskambės mokyklinis skambutis, visi palinkėsim  geros vasaros…Ir kol dar esame visi kartu, 2a ir 2b klasių antrokai,  gegužės 17 dienos rytą,  nekantraudami laukė ekskursijos. Vykome į Vinetų kaimą Kretingoje ir į Palangą.

Neprailgo kelionė iki Kretingos, nes buvo smagu bendrauti su draugais, žvalgytis ir džiaugtis  mūsų gražia Lietuvėle. Antrokai kuo greičiau norėjo atvykti į nežinomą kaimą ir patirti naujų įspūdžių.

Mus pasitiko indėnų vadas Vinetu, kuris pravedė ekskursiją po kaimą. Vaikams buvo suteikti indėniški vardai, paišė  jų veidus; prisilietė prie Gyvybės medžio; pabuvojo indėniškoje pirtyje; pabuvojo apeiginėje indėnų palapinėje tipi, kurios metu vaikai sužinojo, kaip indėnai tampa medžiotojais, susipažino su indėnų kliūčių ruožais, žaidimais, rungtimis  lauke. Labiausiai vaikai ir laukė šaudymo iš lanko, iš spjaudyklės; žiedų mėtymo ant bizono ragų; ieties mėtymo. Prieš tai pasistiprino indėnišku valgiu – TACOS paplotėliu su sūriu, daržovėmis ir  žolelių arbata. Nusipirkti suvenyrai ilgai neleis pamiršti Vinetu kaimo.

Su gera nuotaika nuvykome į Palangą. Buvo smagu pasivaikščioti ir pasigrožėti Botanikos sodu, Gintaro muziejumi. Ilgai laukta jūra…buvo vaikų, kurie pamatė ją pirmą kartą. Krykštaudami visi bėgo prie jos ir su džiaugsmu bėgiojo ar tai braidė pakrante. Taip nuėjome iki tilto. Buvo kur akis paganyti einant Basanavičiaus gatve, dauguma neatsispyrė pagundai suvalgyti gardesnį ledą ar tai kokį kitą saldumyną.

Grįžtant namo netilo kalbos, netilo juokas. Girdėjome, kaip vaikai dalijosi įspūdžiais ir kaip gailėjosi, kad baigiasi kelionė.

Mokytojos ir antrokai nori padėkoti tėveliams, kurie išleido į kelionę.

Norime pasidžiaugti kartu vykusiomis mamytėmis, kurios padėjo kelionėje, kartu su vaikais aktyviai dalyvavo visose veiklose.

Pradinio ugdymo mokytojos L.Petkuvienė ir S.Dapšienė