Jau antrus metus Papilės ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Kregždutė“ ugdytiniai dalyvauja švietimo įstaigų bendruomenių ekologinio – socialinio švietimo projekte „Saulėto oranžinio traukinio kelionė”. Viskas prasidėjo šių metų balandžio mėnesį: pasodinom moliūgų sėklytes, Šeimų dieną įteikėme išdygusius daigelius šeimoms, o dabar džiaugiamės užaugusiais moliūgais.
Visą savaitę mūsų įstaigoje vyravo oranžinė nuotaika: pirmadienį pradėjo riedėti ir darželio kieme rikiuotis apskritučiai moliūgai. Grupėse pasklido pjaustomų moliūgų kvapas, nes visi ruošėmės Linksmukų personažų gamybai. Ketvirtadienį  iš suneštų oranžinių gėrybių bendromis jėgomis kūrėme „Linksmukų kiemelį“. Tai buvo gausiausiai lankoma vieta – kas pažiūrėti, kas nusifotografuoti. Penktadienį, rugsėjo 29 dieną, Pasaulinę širdies dieną, organizavome „Oranžinę dieną“ . Šventę kiemelyje pradėjo „Kačiukų“ grupė su auklėtojos R.Gricienės palinkėjimais. Vaikai atliko muzikos mokytojos O. Ąžuolaitės parengtus muzikinius žaidimus. „Boružėlių“ grupė (auklėtoja V. Mažylienė) miestelyje sutiktiems žmonėms dovanojo simbolines širdeles, lankėsi „Camelia“ vaistinėje, kurioje vaistinės vedėja S. Laurynienė vaikams papasakojo apie moliūgų ir jų sėklų naudą, pavaišino vaikus moliūgų branduoliais. „Žirniukų“ grupė (auklėtoja A.Jankaitienė) užsuko į Papilės ambulatoriją, grožio saloną, kur dovanojo pačių pagamintose pakuotėse moliūgų sėklų, vėliau grupėje spaudė ir kieme vaišino moliūgų –  morkų sultimis. „Meškučių“ grupė (auklėtojos D.Joniškienė ir D.Petrikauskienė) kartu su neįgaliųjų klubo pirmininke I. Lingiene išvirė ir darželio kieme visus vaišino gardžia moliūgų sriuba. Savaitė buvo pilna veiksmo ir įspūdžių. Dėkojame šeimoms, padėjusioms sukurti „Oranžinę savaitę“.

Auklėtoja V. Mažylienė