Prieš 210 metų, 1812 m. vasario 7 d. Portsmute gimė Čarlzas Dikensas, rašytojas, žymiausias 19 amžiaus anglų socialinės prozos kūrėjas. Dikensas turėjo nuostabią įgimtą aktoriaus ir režisieriaus dovaną, ypač jam sekėsi inscenizuoti Šekspyro ir Beno Džonsono komedijas bei jose vaidinti svarbiausius vaidmenis. Dikensas  skaitė scenose savo paties kūrinius.

Šio rašytojo kūriniai lietuvių kalba pirmą kartą buvo išleisti dar 1888 metais. Gimnazijos bibliotekoje yra keturios šio rašytojo knygelės lietuvių kalba. Tai „Kalėdų giesmė“, „Deividas Koperfyldas, „Didieji lūkesčiai“ ir „Pasakojimas apie du miestus“. Tačiau anglų, originalo kalba turime visą kolekciją svarbiausių šio rašytojo kūrinių. Šias knygas gimnazijai padovanojo mecenatai Jonas ir Laima Šalčiai.

Šį mėnesį bibliotekoje veikia Dikenso knygų paroda.

Paminint šią žymią datą skaitykloje vyko netradicinė penktokų anglų kalbos pamoka. Pamokoje penktokai paskirstyti vaidmenimis skaitė „Oliverį Tvistą“, aptarinėjo perskaitytas pasakojimo dalis, atliko įvairias užduotis. Mokiniai dirbo labai nuoširdžiai ir susidomėję.

Pamoką vedė anglų kalbos mokytojos Roma Narkuvienė ir Svetlana Stripeikienė.

Bibliotekininkė Eglė Zaveckienė