Papilės Simono Daukanto gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Kregždutė“ bendruomenė jau penktus metus dalyvauja Tarptautiniame švietimo įstaigų bendruomenių ekologinio – socialinio švietimo projekte „Saulėto oranžinio traukinio kelionė“, kurį organizuoja Vilniaus lopšelis – darželis „Rūta“. Dalyvaudami projekte siekiame nuosekliai ugdyti vaikų pažinimo ir gamtamokslinę kompetencijas bei efektyvinti mokytojų ir šeimos bendradarbiavimą.

Kasmet oranžinio traukinio kelionė prasideda nuo mažos sėklytės, kurią vaikai pasėja su mokytoju, vėliau jau išaugusius daigelius nešasi į namus. Namuose prižiūri, augina, o rudenį  užaugintas derlius vėl sugrįžta į darželį.  Kai kuriuos moliūgus užauginame darželio kieme, ,,Vaikų sodelyje“ esančiose lysvėse. Džiaugsminga diena, kai derlius ne tik pintinėje atnešamas, bet ir su karučiais atrieda. Tada  suformuojamas moliūgų traukinys, prie kurio vaikai fotografuojasi,  džiaugiasi atsineštais moliūgais. Veiklos nestinga – surikiuoja,  suskaičiuoja, matuojami didžiausi, renkami gražiausi vaisiai.

Šiais metais minėjome Saulėto oranžinio traukinio penktąjį gimtadienį,  todėl sukūrėme  kompoziciją  „Moliūgo gimtadienio tortas“. Kompozicijai panaudojome ne tik moliūgus, bet ir įvairias daržoves, vaisius, gėles.

Dėkojame tėveliams, mokytojoms, visai bendruomenei už aktyvų dalyvavimą, drauge patirtą pažinimo džiaugsmą bei pasidalinimą saulėtomis oranžinio kūrybiškumo idėjomis.