Sėjos metas… Suprasti, kad augalui augti reikia šviesos, derlingos žemės, šilumos ir vandens – puiku, bet išmanyti ir augalo sandarą – jau rimtas reikalas!

Prieš sėjant su ugdytiniais domėjomės ir rinkome informaciją apie žemuogės, pupos, salotos, avižų ir garstyčių dalis (sėkla, šaknis, daigas, stiebas, lapeliai, žiedeliai, uogos, ankštys). Pasėjome, laistėme ir puoselėjome daigelius. Viskas puikiai sudygo. Nekantriai laukėme ir matuodami liniuote stebėjome, kiek paaugo daigeliai. Visa tai „registravome“ pildydami stebėjimo bei užduočių lapus.

Turime grupėje ir „Bumbulažandžių“, kuriuos vaikai nešis į namus, kad džiugintų šeimos šventinį Velykų stalą. „Bumbulažandžiai“ – nuotaikingi žmogeliai, kuriuos kūrė vaikai, kirpo iš veltinio akis, nosis ir šypsenas, tuomet pasėjo avižas –  bus puiki šukuosena. Ją bus galima suformuoti tampant kirpėju.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Aušra Jankaitienė