Simonas Daukantas 1

Renginys, skirtas Simono Daukanto 225-osioms gimimo metinėms, organizuotas Vilniuje, nacionalinėje M.Mažvydo bibliotekoje. Ypatinga aplinka nuteikė šventiškai. Klausėmės prof. D.Kuolio, istorikės V.Girininkienės pranešimų, prof. Petrausko paskaitos. Skyriaus vedėja K.Dorofėjienė pateikė pranešimą „Daukanto eisim takais“, o mūsų gimnazijos IV klasės gimnazistai parodė meninę kompoziciją „Lietuvybės pamatai ir S.Daukantas“ (mokytoja R.Liachauskienė). Turėjome galimybę dalyvauti eisenoje į Vilniaus universitetą, stebėti kitų S.Daukanto vardo mokyklų pasirodymus, kuriuose skirtingai interpretuotas  S.Daukantas. Ypač didelį įspūdį paliko Vilniaus Simono Daukanto gimnazijos parengta teatralizuota pamoka  „Dvylika juodvarnių, apie Daukantą lakstančių“. Renginyje nuolat nuskambėdavo retorinis klausimas: „Ar daug mumyse S.Daukanto?“ Ir visgi prieita išvados, jog mokyklai garbė vadintis S.Daukanto vardu.