Ikimokyklinio ugdymo skyriuje „Kregždutė“ kasmet vis tobulinamos esamos bei kuriamos naujos edukacinės erdvės, nes vaikai nemažai laiko praleidžia lauke,  kaupdami patirtį visais pojūčiais: liečiant, prižiūrint augalus, mėgaujantis saulės spinduliais, pramogų bei poilsio malonumais.

Kurdami lauko edukacines aplinkas siekiame, kad jos turėtų pridėtinę vertę, kad plėstųsi vaikų vaizduotė ir išradingumas, būtų tenkinami vaikų pažintiniai poreikiai.

Darželio prioritetinės sritys – gamtinis ir ekologinis ugdymas, tad 2022 m. įkurta edukacinė erdvė Gamtininko stotelė, Medžių pažinimo stendas, suskaitmenintas QR kodais. Vidiniame kiemelyje, po didžiulėmis pušimis,  įrengėme susikaupimo, meditacijos oazę „Pušų paunksnė“. Šioje erdvėje vyrauja priemonės iš natūralių medžiagų – mediniai suolai, stalas, hamakai. Jau pakeliui ir Saulės Barboros Šiurkutės tėvelio, drožėjo iš Šiaudinės, darbai.

Kasmet sukuriame 1-2 naujas erdves. Šiais metais taip pat planuojame tobulinti jau esamas bei įkurti naujų. Mažiausiųjų, lopšelio vaikų, žaidimų pievelėje ardome nenaudojamus takus ir plečiame žaliąją veją. Atsiradus daugiau erdvės, atsiras ir galimybė pastatyti, įrengti daugiau veiklos suteiksiančių įrenginių.

Pagrindiniame kiemelyje taip pat planuojama atnaujinti jau esamas ir sukurti naujas erdves. Tačiau viskam reikia idėjų, laiko, darbo rankų. Ir, žinoma, finansų. Kad ir paprasčiausiai lauko virtuvėlei reikia medžiagų: medienos, plokštės, dažų, varžtų, aksesuarų… Meistro Juozo iniciatyva, vienos virtuvėlės gamyba jau vyksta. Kai tik atšils orai, kepsim smėlio pyragus, virsim košę ir sriubą… Ir lauksim visų užsukant į svečius.

Dėkojame visiems, jau prisidėjusiems prie darželio „Kregždutės“ vaikų gerovės. Nuoširdų AČIŪ tariame mūsų pagalbininkams, rėmėjams: seniūnei Jūratei Šiurkuvienei,  verslininkui Kęstučiui Kasiliauskui, ŽŪB vadovui Algiui Revuckui, tarybos nariui Kaziui Suodžiui, dailininkui Raimondui Navakauskui, Jonui Mažyliui, Steponui Adomavičiui, Juozui Stasiuliui,  darbuotojams, kurie prisideda prie edukacinių erdvių kūrimo, įstaigos kultūros, mikroklimato formavimo.

Tikimės ir toliau gražiai bei produktyviai bendradarbiauti.

Kovo mėn. vykdėme apklausą-idėjų mugę, kurioje darželio bendruomenės klausėme apie edukacinių priemonių, erdvių poreikį ir kūrimo galimybes. Ačiū dalyvavusiems apklausoje. Džiugu, kad esate neabejingi aplinkai, kurioje ugdosi mūsų mažieji. Būtinai atsižvelgsime į Jūsų išsakytas mintis, pasiūlymus.

Kviečiame ir Jus, tėveliai, kurie turit galimybių, gebėjimų, idėjų  praturtinti mūsų darželio lauko erdves pačių pagamintomis priemonėmis, įrenginiais. Prisidėkite prie savo vaikų produktyvesnio ugdymo lauko erdvėse.

Jei stokojate laiko ar trūksta idėjų, paremkite pervesdami 1,2 proc. nuo GPM.

Gavėjas:

Papilės vaikų darželio labdaros ir paramos fondas.

Identifikacinis Nr. (kodas): 300096231

Ikimokyklinio ugdymo skyriaus vadovė Roma Lupeikienė