Kovo 15 dieną mūsų gimnazijos 8 klasės  mokiniai dalyvavo Akmenės Onos Šimaitės bibliotekos surengtame edukaciniame renginyje “Kovo 15-oji  Pasaulio Tautų Teisuolių diena“. Jo metu bibliotekos darbuotojos supažindino su paprasta iš Akmenės kilusia bibliotekininke Ona Šimaite, kuri karo metais dirbo  Vilniaus universiteto bibliotekoje. Dirbdama bibliotekoje, turėjo galimybę lankytis Vilniaus gete, padėti čia gyvenusiems žydams, ne vieną jų išgelbėti nuo mirties.

Onai Šimaitei pirmajai iš Lietuvos buvo suteiktas Pasaulio  Tautų Teisuolės vardas, jos atminimas saugomas ne vienoje Europos šalių, jos vardas įrašytas į Jeruzalėje esančią Raudų sieną.

Manau, kad mokinių dalyvavimas šiame renginyje, paskatins domėtis žydų tautos istorija, saugoti ir puoselėti jų atminimą.

Mokytoja Regina Žąsytienė