Mokslo metams baigiantis, birželio 15 dieną 8 klasės mokinys Pijus Pigulevičius kartu su Akmenės rajono mokiniais išvyko į kultūrinę pažintinę  ekskursiją  į Vokietiją. Pirmąją kelionės dieną  trumpai apžvelgėme Lenkijos sostinę Varšuvą, pabuvojome žavingame viduramžiškame senamiestyje. Antroji diena buvo skirta apsilankymui Berlyne. Daug įžymių vietų buvo pamatyta: Rytų Berlyno aikštė, Aleksandro aikštė, Televizijos bokštas, galingu kupolu pasipuošusi protestantų katedra, Muziejų sala, katalikiška Šv.Jadvygos katedra, Unter den Linden alėja, Brandenburgo vartai, Potsdamo aikštė. Tačiau didžiausią įspūdį paliko Reichstagas- Vokietijos parlamento pastatas. Lankėmės Reichstago stikliniame kupole, grožėjomės sostine iš viršaus. Bet smagiausiai laiką mokiniai praleido Heidės parke. Ši kelionės diena buvo skirta pramogoms viename didžiausių ir įspūdingiausių atrakcionų parkų Vokietijoje.

Kadangi Papilės mokiniai laimėjo šiais mokslo metais tarptautinį projektą „Susitikimas su Rytų Europa“ ir buvo vienas iš mokinių pakviestas į Miunsterį, tai Pijus negrįžo su visa akmeniečių grupe į Lietuvą, o tęsė savo kelionę toliau. Praleistos dar penkios įsimintinos dienos Šiaurės Reino-Vestfalijos žemėje. Buvome supažindinti su Miunsteriu, keliavome į liaudies muziejų, turėjome ekskursiją į Essen miestą, dar kartą teko papramogauti atrakcionų  Movie parke, bet šios kelionės tikslas – sudalyvauti projekto apdovanojimuose. Susirinko šimtai jaunų žmonių, dalyvavusių kaip ir mes projekte, bei tapusių nugalėtojais. Šventė buvo įspūdinga!

Naujos pažintys,  nauja patirtis, naujos gyvenimiškos pamokos, begalybė įspūdžių- visa tai ilgai išliks mokiniui atminy .

Mokytoja Žaneta Petokaitienė