Gražų birželio 12-osios rytą  didelis būrys Papilės Simono Daukanto gimnazijos mokinių išvyko į Estiją. Pagrindinis ekskursijos tikslas Tartu mieste- mokslo centras AHHAA, kur galėjome susipažinti su mus supančiais reiškiniais interaktyviu būdu. Čia viskas kitaip nei įprastuose muziejuose, t.y. taikoma visiškai kitokia taisyklė – lieskite viską, ką norite, išbandykite viską  patys, čia niekas nėra draudžiama. Derinant specialiuosius efektus ir erdvinį vaizdą, sukuriama neįtikėtina, kvapą gniaužianti realybės iliuzija. Čia lankytojams siūloma milžiniška energijos mašina (Niutono obelis), ypatingos technologijos Hobermano sfera, nuotykių liftas į žemės gelmes, didelis skruzdėlynas, mini laboratorijos, vaikų birža, mokslo parduotuvės ir daug kitų įdomių dalykų.

    Nepalikome ir be apžvalginių ekskursijų pėsčiomis po Talino senamiestį, įtrauktą į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą: Tompea pilis, kurioje šiuo metu įsikūręs Estijos parlamentas, Aleksandro Nevskio soboras – XIX amžiaus caro valdžios simbolis, Domo bažnyčia – buvusi Talino vyskupų rezidencija, apžvalgos aikštelės, Rotušė, kurios bokšte puikuojasi miesto simbolis „Senasis Tomas“, miesto amatininkų ir Juodagalvių gildijos pastatai; po seniausią miestą Baltijos šalyse-Tartu: Rotušės aikštė, Šv. Jono bažnyčia ir jos apžvalgos aikštelės, akmenimis grįstos gatvelės, Tomemegi kalva su „Toravere“ observatorija,  Domo katedros griuvėsiai, „Velnių” ir „Angelų” tiltai. Tartu universiteto biblioteka ir istorijos muziejus, kurioje saugoma apie trys milijonai knygų, 45 inkunabulai, senų graviūrų kolekcija, Tartu universiteto pastatų kompleksas, paminklas Tartu universiteto įkūrėjui švedų karaliui Gustavui II Adolfui, Šv. Antano gildija,  puoselėjanti istorinių Hanzos laikų gildijos tradicijas.

    Dviejų dienų ekskursija tikrai neprailgo. Grįžome pilni įspūdžių po integruotos fizikos-matematikos-istorijos pamokos.

Mokytojos Vilija Perminienė ir Ilona Dimavičiūtė