Gegužės 20 d. Vilniuje, Litexpo parodų rūmuose, vyko finalinis 27-asis  konkursas „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“. Įveikęs II turą tarp 30-ies geriausių kariuomenės istorijos  žinovų pateko ir mūsų gimnazijos III klasės mokinys Šarūnas Serapinas.

    Kartu su juo vyko  klasės draugų ir auklėtojos Jolantos Juozilaitienės palaikymo komanda. Litexpo rūmuose vyko įvairūs renginiai, kuriuose pasinaudoję kultūros pasu galėjo dalyvauti visi atvykę. Taigi Šarūno draugai nenuobodžiavo – pertraukos metu ir paaiškėjus, kad Šarūnas pateko į finalą, visi pabiro po įvairiausius renginius: parodas, paskaitas, mugę. Bet prasidėjus finalui visi vėl susirinko stebėti savo draugo pasirodymo. Ir palaikymas tikrai buvo didžiulis, nustebinęs visus konkurso dalyvius, vertas nugalėtojo!

    O nugalėtojais nori būti visi. Pirmiausia, kad patektum į konkurso finalą ir galėtum kovoti dėl prizinės vietos, reikėjo įveikti atrankinį turą.  Reikėjo  žinoti daug: kuo patranka skiriasi nuo haubicos, įvairių ginklų pavadinimus ir jų matmenis, kada atsirado Lietuvos laivynas, kokiose tarptautinės misijose  šiandien dalyvauja Lietuvos kariai, kur yra NATO pajėgų vadavietė, kokiomis raketomis ginkluoti NATO naikintuvai,  kaip vadinosi 1655 m. Lietuvos nelaimė,  kada vyko mūšis, kurio pavadinimas susijęs su senovės lietuvių valgio receptu, ir panašiai.

    Atrankinį turą Šarūnas, surinkęs 90 taškų,  sėkmingai įveikė,  kiti būsimi jo  finalo varžovai surinko tik apie 40-50 taškų! Po pertraukos laukė  didysis  mūšis – kova dėl prizinės vietos. Ir finale Šarūnas buvo nepralenkiamas, nors, kaip pats sakė, jaudulys didžiulis. Taigi, pirmoji, išsvajotoji vieta pasiekta!!!

    Jei paklaustumėme Šarūno, kas jam padėjo laimėti, tikriausiai atsakymas būtų: ,,domiuosi kariuomenės istorija… ir daug mokausi!!!“ Tikimės, kad kitąmet Šarūnas taip pat dalyvaus šiame konkurse.

Mokytojos  Regina Žąsytienė, Jolanta Juozilaitienė