Akmenės krašto muziejaus muziejininkė Raimonda Gaubytė-Kiminė pakvietė 3b klasės mokinius atvykti į Simono Daukanto memorialinį muziejų ir dalyvauti Europos paveldo dienų renginyje. Europos paveldo dienos vyksta rugsėjo 17 – 26 dienomis. Šių metų tema – „Įtraukiantis paveldas“. Renginio tikslas – geriau pažinti greta esantį kultūros paveldą, suvokti jo vertę, žadinti susidomėjimą juo, įsitraukti ir kitus įtraukti į jo saugojimo sąjūdį, išmokti jį saugoti, tausoti ir išradingai naudoti.

Papilę garsina Simono Daukanto vardas. Trečiokai pirmiausia prisiminė keletą Simono Daukanto užrašytų mįslių ir pasakų. Muziejininkė Raimonda papasakojo, kad senovėje knygos būdavo rašomos ranka, todėl buvo labai brangios ir retos. Ji parodė labai gražiu šriftu išleistą knygą ir pakvietė vaikus pabandyti parašyti su plunksnakočiu ant neįprastai liniuoto lapo keletą sakinių iš Simono Daukanto pasakos „Apie velnią ir jo brolį“. Oi nelengva buvo! Tai linijos pabėgdavo, tai plunksna uždžiūdavo, tai tušo dėmė ant lapo nutikšdavo… Dar ir rašybos taisykles reikėjo prisiminti… Ne kiekvienam mokinukui pavyko, bet muziejininkė už nuoširdų darbą visus gausiai apdovanojo.

Esame labai dėkingi muziejaus darbuotojoms už šiltą priėmimą. Mums pasisekė dvigubai: ne tik mokėmės rašyti su plunksnakočiu, bet ir apžiūrėjome puikią tautodailininkės Vidos Čyžienės išpuoštų medinių paukščių parodą. Tokių gražių paukščių dar nebuvome regėję!

Mokytoja Dalia Karvelytė