Vasario 16-ąją Papilės Simono Daukanto gimnazijos šv. Aloyzo ateitininkų kuopos atstovai savo idėjos bičiulių – kunigo Jono Ilskio kuopos narių – kvietimu vyko į šio kolektyvo 25-erių metų jubiliejaus šventę , vykusią  broliškoje Viekšnių gimnazijoje.

Papilės šv. Aloyzo ir Viekšnių kun. Jono Ilskio kuopų ateitininkai – seniausiai tarpusavyje bendraujantys, bendradarbiaujantys, susidraugavę ir net susigiminiavę idėjos bičiuliai. Bendros išvykos į Pasaulio Jaunimo dienas, AF  stovyklas Berčiūnuose,  akademijas, bendrai organizuotas piligrimines keliones ar kuopų šventes…. Todėl Vasario 16-ąją, paminėjus Lietuvai brangią dieną,  buvo smagu susitikti įvairių kartų atstovus, senokai bematytus draugus ne tik iš Viekšnių , bet ir iš Klaipėdos, Mažeikių, Telšių, Plungės bei kitų kuopų. Papilėniškių kuopą atstovavo kuopos pirmininkė JAS  narė Goda Mikužaitė, ryte su Deimena Pečiauskaite spėjusi pagiedoti šventinėse šv. Mišiose Papilės šv. Juozapo bažnyčioje,  JAS kandidatas Benjaminas Pocius, kurio mama nustebino savo geranoriškumu ir padarė viekšniškiams skanų „skruzdėlyną“, MAS kandidatas Nojus Danilevičius ir kuopos globėja, ASS narė Genovaitė Pundziuvienė. Sugiedojus Ateitininkų himną jubiliatus labai šiltai sveikino Viekšnių gimnazijos direktorius Rimantas Gricius, administracijos atstovai, AF pirmininkas Vytis Turonis, buvę šios kuopos nariai – studentai iš Kauno, užsienio bei kitų vietovių, atvykę į šventę draugai. Šilti padėkos žodžiai skambėjo kuopos įkūrėjui, globėjui, ASS nariui, gimnazijos mokytojui, o šiuo metu einančiam Mažeikių rajono savivaldybės mero  pavaduotojo pareigas Pauliui Aurylai, jo pagalbininkams Viliui ir Bernadetai (buvusiai  mūsų kuopos narei, nutekėjusiai į Viekšnių kuopą) Staskevičiams.  Programoje buvo visko: ir „Kepė boba blynus“, ir rimtų varžybų, konkursų, judriųjų žaidimų, lenktynių, protmūšio užduočių, kuriomis, aišku, visiems „pirtį kūrė“ renginių vedėjas ir organizatorius, buvęs Viekšnių kuopos narys, papilėniškių bičiulis Remigijus Žiogas. Paragavus šventinio torto, kitų vaišių, ir namiškius, ir svečius šildė broliški apsikabinimai, malonūs prisiminimai ir draugiška diskoteka (o kaip gi  be jos).

Kam seni draugai, kam naujos pažintys, kam galimybė paspausti ranką žymiam šalyje veikėjui, kam malonumas pabendrauti su papilėniškių draugu,  poetu, dainų kūrėju Povilu – bet visiems, kaip idėjos broliams ir vieningai šeimai, buvo aiškus bendras vienas, ateitininkų principais grįstas gyvenimo kelias, kviečiantis tolimesniam bendravimui, tvirtesnei draugystei, bendrai veiklai: katalikiškumas, tautiškumas, visuomeniškumas, inteligentiškumas ir ypač šią popietę visus sušildęs, suvienyjęs šeimyniškumas.

Papilės šv. Aloyzo ateitininkų kuopos informacija