Gruodžio 17 dieną ketvirtokai vyko į pažintinę–edukacinę ekskursiją į Kretingą. Kelionės metu dalyviai turėjo galimybę susipažinti su vienu įspūdingiausių Žemaitijos kultūros objektų – Kretingos dvaro muziejumi.
Ekskursijos metu mokiniai aplankė Kretingos muziejų, susipažino su dvaro istorija, grafų Tiškevičių gyvenimu, buities tradicijomis bei kultūriniu paveldu. Ypatingą susidomėjimą sukėlė edukacija „Kretingos dvaro saldaininė“, kurios metu vaikai sužinojo, kaip senovėje buvo gaminami saldumynai, kokie ingredientai buvo naudojami ir kokias tradicijas puoselėjo dvaro gyventojai. Edukacija vyko žaismingai ir praktiškai, todėl mokiniai aktyviai įsitraukė ir patyrė daug teigiamų emocijų.
Ekskursijos metu taip pat buvo aplankytas garsusis Kretingos dvaro Žiemos sodas. Vaikai grožėjosi egzotiniais augalais, fontanais, sužinojo apie augalų įvairovę ir jų priežiūrą. Apsilankymas Žiemos sode paliko didelį įspūdį ir tapo viena įsimintiniausių ekskursijos dalių.
Ši kelionė praplėtė mokinių kultūrinį akiratį, suteikė naujų žinių, skatino domėjimąsi istorija bei Lietuvos dvarų paveldu. Ekskursija į Kretingą buvo turininga, įdomi ir kupina nepamirštamų įspūdžių.
Po edukacijos ir muziejų lankymo mokiniai vyko prie jūros pasigrožėti žiemine Palanga. Pasivaikščiojimo metu vaikai stebėjo bangas, klausėsi jūros ošimo, džiaugėsi gaiviu pajūrio oru ir ramia žiemos nuotaika. Ši kelionės dalis suteikė daug gerų emocijų, leido atsipalaiduoti po turiningos dienos ir dar labiau sustiprino ekskursijos įspūdžius. Žieminė Palanga mokiniams paliko ramybės, jaukumo ir gamtos grožio pojūtį.
4 klasės mokytoja L.Petkuvienė




















