2014 metų lapkričio 22 d. pilnas gimnazijos autobusiukas kartu su mokytoja ir Šv. Aloyzo ateitininkų kuopos globėja G. Pundziuviene vykome į Kaune organizuojamą Jaunimo susitikimų dieną “Mylėk artimą kaip pats save”. Daugelį kankino nežinomybė, abejonės, nerimas – kaip čia bus, kas čia bus, kai vykstame kartu su ateitininkais… Tačiau, vos įžengę į Kauno Arkivyskupijos kiemą, besišypsančių savanorių buvome maloniai sutikti ir palydėti į registracijos vietą. Užsiregistravę ir nuėję į konferencijų salę labai nustebome, kiek daug jaunų žmonių buvo susirinkę – jaunimas iš visos Lietuvos – virš 500.

Pirmąją paskaitą pavadinimu ” Mylėk artimą kaip pats save” vedė ses. Liucija Grybaitė. Jos metu ne tik klausėmės įdomių pasakojimų, bet ir šokome, dainavome. Po to galėjome pasivaišinti arbata, kava ir skaniais sausainiais.

Po pertraukėlės vyko daugumai įdomiausia antroji paskaita “Kad nemylėtume kaip idiotai”, kurią vedė edukologas, knygos “Meilės pamokos” autorius Ričardas Pagojus. Ši paskaita buvo įdomiausia galbūt todėl, kad galėjome pasisemti minčių apie meilę, gyvenimą ir šiaip apie daug ką pamąstyti.

Buvo net įdomu, kaip tokiai didžiuliai miniai čia, Arkivyskupijos salėje, bus tiekiami pietūs- pasirodo, kad savanorių sumanumui ir visų susirinkusiųjų draugiškumui, paprastumui ribų nėra. Papietavome sočiai ir patogiai. Po pietų pertraukos vyko teminiai užsiėmimai. Didžioji mūsų grupės dalis pasirinko darbo grupę apie romantinę draugystę: “Kas? Kaip? Kada?”. Užsiėmimų metu kalbėjo ir savo patirtimi dalijosi dvi jaunos poros: Julija ir Modestas bei Ieva ir Ignas. Buvo labai įdomu klausytis, kaip šie jauni žmonės kalbėjo tiesiog apie tai, kaip jie susipažino- ar kaip Ieva ir Ignas vos po kelių mėnesių draugystės susituokė ir dabar laimingai gyvena. Visi likome labai nustebinti, buvo tiesiog labai malonu jų klausytis.

O kiti papilėniškių grupės du vaikinai pasirinko užsiėmimą vaikinams: ” Lytis ir vyriškumo paslaptis”. Užsiėmimo metu kalbėjo antropologas Saulius Matulevičius. Grįžę vaikinai liko maloniai nustebę šio žmogaus draugiškumu, gebėjimu laisvai, atvirai, įdomiai, patraukliai kalbėti prieš tokią auditoriją. Jie taip pat pasisėmė patirties, šiek tiek vyriškumo ir gerų minčių. Kai kurios merginos apsilankė grupėje, skirtoje tik merginoms ir moterims „Teesie Tavo valia“. Atsakymas buvo trumpas ir aiškus: džiaugiuosi, kad ėjau būtent į tą darbo grupę, man būtent to reikėjo, buvo labai įdomu, tapau žymiai stipresnė, kai kalbėjau su moterimi, kuri tiek visko išgyveno…

Po visų paskaitų mūsų laukė “m.a.p.s.” siurprizas, visi labai nekantravome. Išėję laukan, į patį Kauno centrą, prie Rotušės, kiekvienas iš mūsų buvome suskirstyti į grupes – vyko orientacinės varžybos po Kauno senamiestį. Jų metu mes galėjome pasigrožėti labai gražiais miesto vaizdais bei susirasti naujų draugų. Iš tikrųjų, visi buvo labai draugiški ir noriai bendravo. Grįžę atgal į Kauno Arkivyskupijos konferencijų salę su savo grupėmis aptarėme renginį, visi draugiškai pasikalbėjome ir nusprendėme, kad būtinai dalyvausime kitą kartą ir, kad tokių renginių reikia dar daugiau.

Galiausiai, mūsų visų laukė susitikimas su Dievu Šv. Jurgio bažnyčioje. O vakare visi draugiškai su savanoriais nuėjome į „e-sporto“ barą Laisvės alėjoje, kuriame mūsų laukė muzika, protmūšis, nealkoholiniai kokteiliai bei užkandžiai, nauji draugai, išbandymai, džiugios emocijos.

Važiuodami namo kalbėjome apie renginį, visiems patiko ir visi antrino vienaskitam, kad būtinai važiuotų dar kartą. Paklausus, o kas labiausiai patiko, kaip ir sakiau, dauguma atsakė, kad teminis užsiėmimas: romantinė draugystė, porų pasakojimai, žymių žmonių paprastumas bendraujant, tarpusavio šilta aplinka… Logiška, juk tai buvo Lietuvos jaunimo susitikimas tema “Mylėk savo artimą…“ Gal todėl važiuodami namo, tik šiltomis ir pačiomis šviesiausiomis mintimis dėkojome Papilės Simono Daukanto gimnazijos direktoriui Ramūnui Perminui už suteiktą galimybę pasinaudoti gimnazijos autobusiuku, kurį vairavo mūsų mylimas vairuotojas Sigitas Bučas, dėkingumu akys spindėjo žiūrint į lydinčius bei šią išvyką organizavusius mokytojus. Nepaaiškinamai per vieną dieną subrendome, sutvirtėjome, suprantamiau išmokome žvelgti į mus supančius žmones, atskirti tiesą nuo pilkumos ar apgaulingo šypsnio, Meilę nuo susižavėjimo….

Ir tikrai, Viešpats mūsų lūpomis apie šią dieną pasakytų: visiems buvo gera….

Danguolė Daukšaitė, Papilės Simono Daukanto gimnazijos gimnazijos I klasės gimnazistė.