Dailės terapija. Mandalų kūrimas.

IV gimnazijos klasės mokiniai, dalyvaudami Akmenės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos projekte „Ne kovoti, o atsipalaiduoti ir žinoti“, išbandė dailės terapiją. Užsiėmimo metu, dvyliktokams, siekiant padidinti jų psichinės sveikatos raštingumą, buvo pasiūlyta sukurti asmenines  mandalas.

Dailės terapija – meno terapijos kryptis, kuri apjungia dailę ir psichoterapiją. Per ją meno pagalba galima padėti žmogui pagerinti savo gyvenimo kokybę.

Kuriant mandalą, dėl nuolat pasikartojančių elementų, jos spalvinimas padeda sutelkti dėmesį, stiprina saugumo jausmą. Atskirų simbolių naudojimas piešiant leidžia pasireikšti pasąmonei. Taip pat padeda išspręsti patiriamus sunkumus, lavina bendravimo įgūdžius, skatina pažinti save, atskleisti vidinį kūrybiškumą bei palengvinti emocinį krūvį.

Kiekvienas mandalą piešia savaip, net pasirinkus tas pačias spalvas, galutinis variantas vis tiek bus skirtingas, todėl mandalos piešimas suteikia galimybę išreikšti savo individualumą. Kuriant mandalas, galima nusiraminti, atsipalaiduoti, „paleisti“ susikaupusias problemas, sunkias mintis…