Prabėgo kovo mėnuo.

Jis gimnazijoje buvo skirtas sąmoningumo didinimui „BE PATYČIŲ 2023“.

Nors patyčių prevencija gimnazijoje vykdoma nuolat, stengiamasi nedelsiant reaguoti į kiekvieną pastebėtą ar sužinotą patyčių atveją, patyčių problema vis dar egzistuoja. Todėl kovo mėnesį visada prisijungiame prie patyčių prevencijai skirtos sąmoningumo didinimo akcijos.

Gimnazijoje atliktas mikroklimato tyrimas atskleidė, kad dažniausiai su patyčių problema susiduria 5-6 klasių mokiniai. Tad šiais mokslo metais būtent tose klasėse buvo numatytos konkrečios patyčių prevencijai skirtos veiklos.

Šiais mokslo metais penktokai kovo mėnesį klasės valandėlių metu kalbėjosi ir diskutavo patyčių prevencijos temomis bei kūrė lankstinukus „Patyčioms sakome NE“. Kurdami lankstinukus dar kartą prisiminė, kas tai yra patyčios, kur galima kreiptis pagalbos, kaip patiems išmokti bendrauti nesityčiojant iš kito.

O šeštokai kovo mėnesį ne tik kūrė lankstinukus patyčių prevencijos tema, bet ir pirmą kartą gimnazijos istorijoje sudalyvavo Socialinio emocinio ugdymo draugiškoje olimpiadoje „Drambliada 2023“.

Visą kovo mėnesį šeštokai klasių valandėlių metu aktyviais mokymosi metodais  stiprino socialines emocines kompetencijas – savimonę, savitvardą, atsakingų sprendimų priėmimą, socialinį sąmoningumą bei tarpusavio santykius. Mokiniai diskutavo kas yra asmeninės ribos, kaip atsakingai priimti reikalingus sprendimus, rezgė „draugystės voratinklį“, Emometro pagalba matavosi emocijas skirtingose gyvenimiškose situacijose.

Naudodamasi proga, dar kartą visiems noriu priminti, kad pastebėjus ar sužinojus apie patiriamas patyčias reikia informuoti klasės vadovą, socialinę pedagogę ar kurį kitą gimnazijos darbuotoją. Apie patyčias galima pranešti ir pasinaudojus elektronine patyčių dėžute.

Būkime visi vieningi, netoleruokime netinkamo elgesio, nenutylėkime,  kalbėkime apie tai, aiškinkimės ir mokykimės bendrauti be patyčių. Tik visi kartu galime įveikti šią problemą.

Socialinė pedagogė metodininkė Kristina Pigulevičienė