Ekologija ir pažintinė tiriamoji veikla – tikslinės Papilės Simono Daukanto gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus ,,Kregždutė“ ugdymo kryptys.

Palanki geografinė aplinka, nuostabus kraštovaizdis skatina aktyvesnį gamtinį ugdymą. Rengiami projektai, edukacijos, veiklos netradicinėse aplinkose, kur skatinama vaiko atsakomybė mylėti, saugoti gamtą ir jos reiškinius. Čia ekologinis ugdymas siejamas su menine raiška, estetinių gamtos savybių išryškinimu bei praktine tiriamąja veikla.

Ypač daug dėmesio ir laiko gamtiniam ugdymui skiria vyresnieji, priešmokyklinės grupės ugdytiniai, kartu su mokytoja Aušra Jankaitiene bei  padėjėja Rita Čiupkoviene. Vaikai nuolat mokomi pastebėti gamtoje grožį, išskirtinumą. Atliekant patyrimines bei STEAM veiklas žadinamas vaikų smalsumas, noras pažinti, tyrinėti, eksperimentuoti, veikti. Grupėje puoselėjamos žaliosios palangės, auginami vabzdžiai –  gyvalazdės. Šią savaitę grupėje pradedami auginti ir grybai.

Skyriaus vadovė R. Lupeikienė