2015 metų balandžio 25 dieną Telšių „Džiugo“ gimnazijoje vyko Lietuvos Ateitininkų Federacijos atstovų konferencija, kurioje savo kuopai atstovavo ir penki Papilės šv. Aloyzo kuopos nariai. Po rytinės kavos, registracijos, nuskambėjusio Lietuvos himno, šiltų Telšių vyskupijos vyskupo Jono Borutos bei Telšių savivaldybės atstovų sveikinimų, žemaitiško filmuko pakeltos nuotaikos kuopų, korporacijų, vietovių valdybų atstovai pradėjo darbą. Ateitininkų federacijos pirmininkas, teisės mokslų dr. Vaidotas Vaičaitis apžvelgė pasiekimus, esamą organizacijos veiklą ir būsimas gaires. Generalinis sekretorius Vidas Čaikauskas savo pranešime „Kaip gyvenome pernai?“ pristatė AF 2014 metų veiklos ir finansinę ataskaitą, o valdybos narė Inesa Čaikauskienė supažindino su AF „ naujo įvaizdžio“ atributikos pasiūlymais. Berčiūnų ateitininkų stovyklos direktorius Artūras Stambrauskas pateikė stovyklos veiklos ir finansinę ataskaitą, supažindino su maloniais Berčiūnų stovyklavietės pasikeitimais, kelialapių įsigijimo aktualijomis. Aktyviai mintimis dalijosi ateitininkas sendraugis, Lietuvos Jaunimo reikalų departamento direktorius Mindaugas Kuliavas, SAS narys, Lietuvos jaunimui ir neformaliojo ugdymo atstovams žinomas Vilniaus Jėzuitų gimnazijos direktoriaus pavaduotojas ugdymui Paulius Mieželis ( konferencijos vedėjas), ateitininkas sendraugis, VDU teisės dėstytojas ir teisininkas Vygantas Malinauskas, ateitininkas sendraugis, VDU profesorius Gailius Raškinis ir kiti.

Po pietų „Džiugo“ gimnazijos valgykloje AF vienetų atstovai atviru balsavimu tvirtino AF 2014 metų veiklos ir finansinę ataskaitas. AF Tarybos pirmininkė medicinos mokslų dr. Irma Kuliavienė savo įtaigiai ugdančiu pranešimu „Kuo turėtume gyventi šiemet?“ privertė susimąstyti kiekvieną konferencijos dalyvį. Savo išradingumą ir gebėjimus ( o pirmą kartą stebintys tikrą teismo procesą- pažinimo džiaugsmą) galėjo pademonstruoti visi: kas teisėjo, kas kaltintojo, gynėjo ar liudytojo vaidmenyje, mat salėje vyko Ateitininkų Teismo inscenizacija – „Bylos Nr. AF 2015“ nagrinėjimas. Jaunimui stebėti procesą buvo gana įdomu, nes daugelį „vaidmenų“ atliko ateitininkai sendraugiai, dirbantys teisėjų, juristų ar teisės mokslų dėstytojų darbą. Vakare konferencijos dalyviai rinkosi į Telšių Katedroje aukojamas šv. Mišias, po kurių konferencijos darbą aptarti ir nuotaikingai pavakarieniauti visi susibūrė jaukioje Telšių senamiesčio kavinėje.

Atsigręžta atgal, pasidžiaugta pasiekimais, išanalizuoti trūkumai, numatyti darbai ir siekiai ateičiai, pabendrauta, susipažinta, išgirsta daug protingų minčių, paspaustos žinomiems žmonėms rankos, išdalytos šypsenos, bičiuliški apsikabinimai, išmokta bendravimo, elgesio tokiuose renginiuose… – ir visa tai į jaunos asmenybės aruodą.

Papilės Šv. Aloyzo kuopos globėja Genovaitė Pundziuvienė.

grupė konferencijos dalyvių prie Telšių Katedros.

Grupė konferencijos dalyvių prie Telšių Katedros.