Adventas – laukimo, susikaupimo ir apmąstymų metas prieš Kalėdas. Norėdami sužinoti daugiau apie senąsias lietuvių tradicijas, 4b klasės mokiniai pasinaudojo Kultūros paso paslauga dalyvauti edukaciniame užsiėmime „Adventas. Atbėga elnias devyniaragis“. Mokiniai lankėsi Telšių muziejaus „Alka“ Žemaitijos kaimo sodyboje. Ketvirtokai su edukatore diskutavo apie senąsias Advento tradicijas ir papročius, gilinosi į Kūčių vakaro prasmę, patiekalų reikšmę, jų paruošimo būdą. Vaikai grūdo sėmenis, valgė šiltas bulves su sėmenyne, vaišinosi čiobrelių arbata. Iš vaško plokštelių susuko žvakes, aptarė Advento laikotarpio burtų tradicijas ir būrė – liejo vašką, o iš jo figūrų šešėlių spėjo ateitį. Prisiminė, kaip iš natūralių medžiagų gaminami namų ir kalėdinės eglutės puošybos elementai. Labai maloniai nuteikė nuoširdus edukatorės bendravimas, kreipimasis į vaikus žodžiais „mano brangenybės“.

Netikėtai užklydo senelis Kalėda. Tokio įspūdingo senelio vaikai dar nebuvo regėję! Jis už gerus darbus atnešė dovanų. Išlydėję senelį Kalėdą, ketvirtokai apžiūrėjo apsnigtą sodybos kiemą, aplankė avytes ir arklius. Grįždami namo pasidžiaugė kalėdiškai pasipuošusiais Telšiais ir dar labiau pajuto, kad didžiosios metų šventės jau visai arti. Laukti liko neilgai.