Artėjant Vietos savivaldos dienai, 2017 m. spalio 3 dieną Papilės Simono Daukanto gimnazijoje lankėsi Akmenės rajono savivaldybės meras Vitalijus Mitrofanovas, mero patarėjas Tomas Martinaitis bei Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Vytautas Juozapavičius. Atvykę svečiai susitiko su gimnazijos III – IV klasių mokiniais atvirai diskusijai apie savivaldą.

„Pati didžiausia valdžia – žmonės, kurie ją renka. Tad Vietos savivaldos diena yra visų žmonių, kurie gyvena mūsų savivaldybėje. Daugelį iškilusių klausimų, susijusių su visų mūsų gerbūviu, galima išspręsti tarpusavyje tariantis. Jūsų gimnazijoje aukščiausias organas yra Gimnazijos taryba, kuriai mokinių teises, norus atstovauja mokiniai,“ – tvirtino meras Vitalijus Mitrofanovas.

Mero patarėjas Tomas Martinaitis priminė mokiniams, kad kitą savaitę Akmenės rajono savivaldybėje vyks renginiai, kurių metu bus galimybė „pasimatuoti‘ profesijas bei susipažinti su savanorystės idėja bei daugybe jos galimybių.

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Vytautas Juozapavičius priminė mokiniams, kad vyksta konkursas „Rašau merui“ ir paragino mokinius aktyviau dalyvauti, nes jaunų žmonių lūpomis kalba tiesa. Mokinių laiškų meras nekantriai laukia, nes juose gausu idėjų, pasiūlymų, kaip jas įgyvendinti. Juk taip svarbu įsiklausyti į žmonių nuomones, būti atviriems naujovėms ir permainoms ir tik visi kartu bendraudami ir bendradarbiaudami galėsime efektyviai spręsti rajono problemas.