Lapkričio 12 dieną Papilės Simono Daukanto gimnazijoje lankėsi Akmenės rajono savivaldybės Psichologinės pedagoginės tarnybos psichologė Rima Mokusienė.

Kiekvienai pradinukų klasei buvo išdalinti jausmų termometrai „Kaip jaučiatės šiandien?“

Akcija „Pasimatuok džiaugsmą“ lapkričio 16-20 dienomis vyko priešmokyklinio ugdymo grupėje, 1, 2a ir 2b, 3b bei 4a klasėse. Visą savaitę kiekvieną dieną priešmokyklinukai bei  pradinių klasių mokiniai „matavosi jausmus“.

Kiekviena klasė turėjo savo jausmų vertinimo būdą: vieni piešė veidukus, kiti klijavo skirtingų spalvų taškelius, dar kiti naudojosi emocijų lipdukais ar spalvotomis plunksnelėmis. 4a klasės mokiniai penktadienį netgi nusibrėžė visos savaitės diagramą.

Apibendrinant gautus rezultatus pastebėta, kad tiek priešmokyklinio ugdymo grupėje, tiek pradinukų klasėse dauguma vaikų dažniausiai jautėsi ramūs, linksmi ir laimingi. Ypač laimingų ir linksmų daug fiksuota penktadienį, artėjant savaitgaliui. Pasitaikė ir nerimo ar pykčio jaučiančių vaikų, tačiau šie jausmai nebuvo dominuojantys. Dažniausiai vaikams nerimą ir pyktį kėlė tai, kad reikėjo daug mokytis, atlikti atsiskaitomuosius darbelius.

3a klasės bei 4b klasės mokiniai nutarė džiaugsmą „pasimatuoti“ šią savaitę. Lauksime jų rezultatų.

Ši akcija – puiki priemonė vaikams, padedanti  pažinti savo ir kito jausmus bei mokytis tinkamai į juos reaguoti.