Balandžio 13 dieną gimnazijos aktų salė buvo pilnutėlė. Čia vyko respublikinė 1 – 4 klasių mokinių ir mokytojų, dirbančių su pradinių klasių mokiniais,  gamtotyrinė – kraštotyrinė konferencija „Pažinkime savo kraštą“. Konferencijos tikslas – pasidalinti gerąja patirtimi, kaip tobulinti mokinių supratimą apie gamtinę, istorinę ir kultūrinę aplinką, taikant patrauklius, įdomius mokiniui veiklos metodus. Ir mokiniai, ir mokytojai pasakojo apie lankytinas savo krašto vietas, apie žymius žmones, dalijosi patirtimi apie atliktus stebėjimus ir tyrimus.

Sulaukėme svečių iš 16 švietimo įstaigų. Atvyko mokinių ir mokytojų iš Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazijos, Akmenės ir Ventos gimnazijų, Kruopių pagrindinės mokyklos, Mažeikių rajono Viekšnių gimnazijos, Radviliškio rajono Šeduvos gimnazijos, iš Telšių „Atžalyno“ progimnazijos, Telšių rajono Luokės Vytauto Kleivos gimnazijos, Šiaulių miesto Ragainės progimnazijos, Šiaulių rajono Raudėnų mokyklos – daugiafunkcio centro, Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazijos ir netgi iš Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos.

Dirbdami kartu ir išsiskirstę į grupes išklausėme 39 pranešimus. Pagrindinius pranešimus skaitė Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto, dizaino katedros dėstytoja, projektų koordinatorė dr. Ingrida Veliutė ir Šiaulių jaunųjų turistų centro neformaliojo ugdymo (kraštotyra) mokytoja metodininkė, jaunųjų kraštotyrininkų „Mikelių mokyklos“ vadovė, Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos dorinio ugdymo (etika) mokytoja metodininkė Rita Margevičienė.

Apie lankytinas Papilės miestelio vietas pasakojo ne tik mūsų gimnazijos pradinių klasių mokytojos, bet ir ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Kregždutė“ auklėtiniai Luka Bronušaitė ir Benas Stankus, gimnazijos 2b klasės mokinė Eglė Puzaraitė, 3 klasės mokinė Ugnė Jašmontaitė bei ketvirtokė Eglė Dapšytė.

Už tai, kad konferencija pavyko, tariame ačiū mums padėjusiems mokytojams, mokiniams, valytojoms, valgyklos darbuotojoms, gimnazijos administracijai. Labiausiai dėkojame visiems svečiams, kad nepasididžiavo ir mus aplankė. Tikimės, kad ateityje mūsų laukia dar ne vienas malonus susitikimas.

Dalia Karvelytė pradinių klasių mokytoja