2a ir 2b klasių mokiniai rugsėjo 26 dieną lankėsi Marse! Ne, ne, neskridome kosminiu laivu, mes nuvykome autobusu į Šaltiškių molio karjerą. Čia supilti raudono molio kalnai. Skaitėme, kad panašius vaizdus pamatytume vaikščiodami Marso planetoje.

Karjere mus pasitiko Emilijos ir Pijaus tėveliai, kurie čia valdo didžiulius ekskavatorius. Tėveliai mums parodė ne tik galingą techniką, bet ir palydėjo į įdomesnes karjero vietas. Nustebome, kad net dvi klasės telpa į ekskavatoriaus kaušą ir dar lieka laisvos vietos! Matėme, kur yra giliausia karjero vieta, kaip iš žemės atiteka vanduo, kokius griovius jis išgriaužia. Prisiminėme molio savybes. Matėme, kaip kasamas ir pilamas į vagonus raudonas molis, kuris vežamas į cemento gamyklą. Ieškojome ne tik fosilijų, bet ir baltojo molio, naudojamo kosmetikoje. Pavargome, nes buvo labai šilta, reikėjo nukeliauti ne vieną kilometrą. Įveikiant kliūtis, kartais prireikdavo ir draugo pagalbos.

Laukdami autobuso užkandžiavome, žaidėme judriuosius žaidimus. Diena buvo puiki: nuostabus oras, gausybė įspūdžių, šalia geri draugai.

Antrokų mokytojos Alma Juzumienė ir Dalia Karvelytė