Ateitininkas – tai toks gyvenimo būdas, kai nėra „tuščių“ dienų, nuobodžių savaitgalių ar „laiko užmušinėjimo“ neturint ką veikti.

Spalio 25-ąją Papilės Simono Daukanto gimnazijos Šv. Aloyzo kuopos ateitininkai vyko į Telšius, kur vyko Žemaitijos ateitininkų šventė, skirta Lietuvos ateitininkijos atkūrimo 30 – mečiui. Šv. Mišios Telšių katedroje, susitikimas su vyskupu Kęstučiu Kėvalu, kitais dvasiškiais, žymiais žmonėmis, AF pirmininku, bičiuliais ateitininkais, o vakare – linksma programa su Remigijumi Žiogu – visa tai paįvairino ne tik spalio 25-ąją, bet suteikė energijos visam likusiam savaitgaliui.

Spalio 26-osios ankstų rytą kuopos narės Akvilė Pundziūtė ir Ugnė Statkutė  vyko į Lietuvos  MAS (moksleivių ateitininkų sąjungos) Rudens akademiją Kauno Ugnės Karvelis gimnazijoje, kur jos kartu su visos šalies moksleiviais, studentais, įvairiais lektoriais ir vadovais turiningai praleido visas rudens atostogas.

Lapkričio 8-9 dienomis Papilės šv. Aloyzo Ateitininkų kuopos sekretorė Akvilė Pundziūtė ir kuopos narė Saulė Puzaraitė kartu su globėja Genovaite Pundziuviene važiavo į Kauną. Pirmąją dieną kuopos atstovės dalyvavo  Lietuvos Pastoracinės tarybos organizuotame Jaunimo sielovados forume „Aš esu. O kur tu?“, kuris vyko Kauno arkivyskupijos salėje. Čia klausėsi Vilniaus arkivyskupijos vyskupo Dariaus Trijonio bei Kauno vyskupo Algirdo Jurevičiaus sveikinimų, profesoriaus iš Italijos pranešimo, Šiaulių vyskupo Eugenijaus Bartulio kvietimo į Jaunimo dienas – 2020, diskutavo grupiniuose užsiėmimuose, linksminosi kartu su šauniais vedančiaisiais ir naujais draugais, dalyvavo šv. Mišiose, kurias aukojo kardinolas Sigitas Tamkevičius, į renginį vyskupai, kunigai, seminaristai. Lapkričio 9-ąją Papilės kuopos atstovės pravėrė AF rūmų, esančių Laisvės alėjoje, duris, kur su Lietuvos ateitininkų kuopų globėjais bei lyderiais dalyvavo Ateitininkų federacijos kuopų globėjų ir pirmininkų kursuose. Čia klausėsi įvairių paskaitų, dirbo grupelėse, diskutavo, mokėsi naujų žaidimų, kitų veiklos formų, svarstė organizacijos veiklos problemas, sužinojo apie 2020-ųjų, kuriuos Lietuvos Seimas paskelbė Ateitininkijos metais, veiklą.

Savaitės pabaiga buvo praleista turiningai, o dalyvavimas tokio pobūdžio renginiuose kiekvieną kartą vis labiau sustiprina Ateitininkų veiklą, nes įgytomis žiniomis bei patirtimi praturtiname save, augame ir stiprėjame dvasiškai,  dalijamės naujienomis su kuopos nariais.

Saulė Puzaraitė, 8 kl. mokinė, Papilės šv. Aloyzo ateitininkų kuopos narė, MAS kandidatė