Visų mūsų bendras tikslas yra sveikas vaikas, tad svarbu ne tik teoriškai, bet ir praktiškai nuo mažens mokyti vaikus sveikai maitintis. Tuo tikslu į darželį atvyko tikrų tikriausias virtuvės šefas, mūsų žemietis Kęstutis Bartkus. Labai laukėme susitikimo ir kruopščiai jam ruošėmės: pasidarėme virėjo kepures, pasirūpinome, kad turėtumėm prijuostes ir darbo įrankius.

    Pradėję nuo teorinės pažinties su vaisiais bei daržovėmis, prisiminę ir pakartoję vaisių bei daržovių spalvas, suskaičiavę šilauoges ir vyšnias, įveikę šefo linksmas užduotėles, priešmokyklinio ugdymo grupės „Bitutės“ vaikai pasinėrė į sveiko ir gardaus maisto gamybą.  Drauge mokėsi pjaustyti daržoves ir vaisius, gaminti nesudėtingus užkandžius, salotas, desertus, juos papuošti, o paragavus, įvertinti skonius bei kvapus.

    Virtuvės šefas negailėjo sveikos mitybos patarimų, priminė vaikams, kad būtina gaminat maistą pasirūpinti švariomis  rankomis, tinkama  apranga,  pateikti maistą estetiškai.

Tikime, kad taip mokant vaikus nuo mažens galime pasiekti esminių vaikų mitybos pokyčių. Ką daryti, kad vaikai dažniau valgytų vaisius ir daržoves? Virtuvės šefo Kęstučio, šiuo metu dirbančio  restorane „Karpynė“,  patarimas – tėveliams rodyti deramą pavyzdį ir patiems dažniau valgyti tai, kas sveika ir naudinga.

    Nuoširdžiai dėkojame Rojaus mamytei ILONAI DIMAVIČIŪTEI, auklėtojos padėjėjai RITAI ČIUPKOVIENEI už pagalbą organizuojant šią puikią, visiems patikusią veiklą. Renginys finansuotas sveikatinimo projekto „Noriu būti sveikas, aktyvus, saugus 3“ lėšomis.

Aušra Jankaitienė, priešmokyklinio ugdymo mokytoja