Papilės Simono Daukanto gimnazijos šv. Aloyzo ateitininkų kuopos nariai  Akmenės rajono savivaldybės Jaunimo reikalų organizuoto konkurso dalinai finansuotą projektą „Mūsų žmogiškumo šaknys -10“ užbaigė ir naujus mokslo metus pradėjo prasminga  išvyka „Vaižganto takais“. Organizacijos aktyvistai ir lyderiai aplankė bažnytėlę Micaičiuose, kur tarnavo Juozas Tumas –Vaižgantas. Nuvykę į Birštoną išvykos dalyviai užkopė į aukščiausią šalyje apžvalgos bokštą, grožėjosi lyg Viešpaties ramybės delne besiilsiančiu kurortu, rašytojo gimtadienio proga padėjo rožės žiedą prie paminklo. Prisiminėme, kaip Vaižgantas mėgo ir mylėjo Birštoną, kviesdavo čia savo bičiulius „pasibirštonauti“, t.y. pailsėti, pasisemti šios vietovės ramybės ir teikiamų dvasinių jėgų, sustiprėti fiziškai. Todėl rašytojas vadinamas mineralinio vandens „Vytautas“ krikštatėviu. Papilės ateitininkai užkopė į Vytauto kalną, papildė istorijos žinias, įsiamžino prie paminklo Didžiajam Vytautui bei monumento Baliui Sruogai, čia rašiusiam savo „Dievų mišką“. Neliko abejingų patraukliam paminklui, skirtam Martynui Mažvydui. Ekskursijos dalyviai išbandė basų kojų taką, mineralinį vandenį ir kitas įdomias procedūras, grožėjosi Nemuno vingiais.

Antroji išvykos dalis buvo skirta Kauno miestui, kurį labai mylėjo Vaižgantas. Aplankę paminklus vyskupui Valančiui, tautos dainiui  Maironiui, stabtelėjome prie  Vaižganto namo- muziejaus. Kauno Vytauto bažnyčioje prisiminėme šios  šventovės pastatymo istoriją, pasimeldėme, prisėdome ant suolelio šalia rašytojo ir kunigo ištikimojo takso Kauko, padėjome rožės žiedą. Už keleto žingsnių nulenkėme galvas ir prie rašytojo kapo, esančio šios bažnyčios sienoje. Daugelis pirmą kartą grožėjosi Kauno Katedra, sukalbėjo maldą šioje Lietuvos širdies šventovėje. Dar vienas papilėniškių žiedas papuošė Maironio poilsio vietą. Prie paminklo Vytautui Didžiajam Laisvės alėjoje naujų kuopos narių laukė klausimas – siurprizas, taip pat praturtinęs  istorijos lobyną. Apsilankę Prezidentų skverelyje, daugelis savo žinių bagažą papildė naujais faktais apie  pirmuosius Lietuvos prezidentus. Žygiavome link Karo muziejaus Signatarų alėja, gėrėjomės nauja aikšte, kopėme ant Prisikėlimo  bažnyčios stogo…

Daug įspūdžių, naujų žinių ir patyrimų. Naudingai, sveikai, įdomiai praleistas laikas. Ir visa  tai papildo jaunos asmenybės žmogiškumo, dvasios, intelekto lobyną. Dėkingi pastoviam mūsų vairuotojui p. Sigitui, lydėjusioms mamoms ir mokytojoms: Ilonai, Reginai, Justinai, ateitininkų projektą finansavusiai Akmenės rajono savivaldybės Jaunimo reikalų tarybai bei pastoviems kuopos geradariams ir rėmėjams.

Genovaitė Pundziuvienė,

Papilės Simono Daukanto gimnazijos mokytoja, šv. Aloyzo ateitininkų kuopos globėja