Jau devintus metus iš eilės Kauno arkivyskupija kviečia Valentino dieną švęsti jų organizuojamame renginyje-koncerte „Valentino diena KITAIP“. Šis renginys yra kaip atsakas šventei, kuri šiandien tapo komercine, ir kaip būdas kalbėti apie tikrąsias vertybes. Kiekvieną kartą organizatoriai ruošia įdomią ir aktualią programą vis kitokia tema. Šiemetinė tema buvo „Meilės nuotykis 3×77“. Į šį renginį tradiciškai jau devintą kartą vyko ir Papilės Simono Daukanto gimnazijos Šv. Aloyzo kuopos ateitininkai. Malonu, kad tarp daugiatūkstantinės įvairaus amžiaus dalyvių minios Žalgirio arenoje susitikome ateitininkus iš kitų šalies miestų, o scenoje renginį vedė taip pat ateitininkas, šešių vaikučių tėvas Vytautas Salinis. Kaip ir pridera, į renginio dalyvius ir svečius sveikinimo žodžiu kreipėsi šeimininkas- Kauno arkivyskupas metropolitas Lionginas Virbalas SJ.

Pasak legendos, buvo vyskupas, kuris sutuokdavo tas poras, kurių neleisdavo sutuokti dėl vyrų tarnybos kariuomenėje. Tai buvo įsimylėjėliai. Kad jie geriau tarnautų kariuomenėje, negalvotų apie nieką kitą, tik apie karą ir savęs labai nesaugotų, jiems neleisdavo tuoktis. Šv. Valentinas slapčia sutuokdavo tokias įsimylėjėlių poras. Taigi, pasak renginio sielos Vaidos Kneižienės, šią dieną norisi kalbėti, apie meilę, kuri veda į santuoką, meilę, kuri yra dovanota Dievo, meilę, kurioje be Dievo galbūt nesugebėtume atleisti, mylėti ir būti gailestingi vieni kitiems. Štai kodėl ši šventė vadinasi “Valentino diena KITAIP“- ne svaigalų ar paleistuvystės liūne švenčiama. Kadangi 2016-ieji popiežiaus yra paskelbti Gailestingumo metais, „Valentino dienos KITAIP“ organizatoriai į tai irgi atsižvelgė. Šiemetinė tema „Meilės nuotykis 3×77“ susijusi su gailestingumu, ir jos šifruotę mums atskleidė kunigas Kęstutis Dvareckas . Tikrosios meilės sampratą daugelis su ašaromis akyse pajuto žiūrėdami taikomojo šokio grupės „Žingsnis po žingsnio“ neįgaliųjų jausmingus pasirodymus. Aklųjų choro „Feniksas“ atlikėjai, į sceną palydėti vedlio ir susikabinę rankomis savo profesionalumu užbūrė ir sugraudino ne vieną žiūrovą. Po neįgalų vaiką auginančios mamos liudijimo klausėmės „SoundPlay LT“, kur neregys Aurimas atliko savo paties sukurtas dainas. Šie atlikėjai buvo pakviesti, kad per asmeninius liudijimus, per dainas ar šokį atskleistų, jog Dievas iš tiesų yra gailestingas, ir jie tą išgyvena, mylėdami. Neįgalių žmonių požiūris į gyvenimą įkvėpė ne vieną ir privertė susimąstyti apie save bei savo santykį su gyvenimu. Daugelis atlikėjų ir renginio vedantieji tiesiog kvietė jaunimą neišmėtyti savęs, o rasti jėgų ir sugebėti priimti save ir meilę kaip Dievo dovaną. Būtent šiais žodžiais ir mintimis, jog mylėti- tai ne imti, o duoti, dalintis savo pasisveikinimą pradėjo dainininkas ir vaikų pagalbos centro mecenatas Linas Adomaitis. Jo atliekamos dainos išjudino daugiatūkstantinę salę- kas įsijungė telefonų švieseles, kas stovėdami mojavo rankomis, kas bėgo laiptais žemyn ir prisijungė prie šokančiųjų. Rimtis įsivyravo, kai į sceną renginio vedantieji pakvietė visus Lietuvos vyskupus, arkivyskupus ir net apaštalinį nuncijų. Dvasios vadai pasveikino susirinkusius ir suteikė mums visiems palaiminimą. Galutinai renginio dalyvius išjudino ir įkaitino svečiai iš Olandijos – Papilės ateitininkams jau pažįstama grupė „Trinity“. Sužavėjo grupės vadovo mintys apie brangiausią turtą: šeimą, tikėjimą, meilę. Pristatydamas atlikėjus, jis būtinai paminėjo, kad tai mylintis savo šeimą, vaikus tėvas, vyras, sūnus. Olandams grojant ir dainuojant įvairiomis kalbomis, daugiatūkstantinė salė šėlo. Graikiškų, ispaniškų ritmų muzika neleido nusėdėti nei jaunam, nei vyresniam.

Pustrečios valandos tą vakarą Kauno Žalgirio arenoje buvo alsuojama Meile – ją priimant ir dovanojant. Televizijos ekranuose mus stebėję žiūrovai , manau, suprato, kad tai buvo puiki šventė Meilei suvokti ir ją švęsti. Kai šiuolaikinis pasaulis mums siūlo laikinų dalykų, Kauno arkivyskupija suteikė galimybę žvelgti į meilę kaip į didžiulį, nenuspėjamą ir amžiną nuotykį. Pasirodo, galima įdomiai šią dieną švęsti be svaiginančių priemonių, tamsos, brukamų sekso prekių ar madingo „atsijungimo“. Taigi, „Valentino diena KITAIP“ šiemet vėl Papilės ateitininkus pakvietė priimti tai, kas yra amžina – ir mes atsiliepėme į kvietimą. O kad jis išsipildė (ne be meilės artimui poveikio), dėkojame savo gimnazijos direktoriui Ramūnui Perminui, vairuotojui Sigitui Bučui, dvasios vadui klebonui Jonui Juciui, tėveliams, pigesniais bilietais pasirūpinusiems kuopos nariams iš Kauno ir… Šv. Valentinui.

Papilės Šv. Aloyzo kuopos globėja Genovaitė Pundziuvienė.