Šiuo metu vis daugiau pastebime ant lapų juodas dėmes. Kas nutiko klevo lapams? Lapai serga? Gal oras užterštas? Atsakymus į šiuos klausimus  gavome gimnazijoje. Biologijos mokytoja Žydrė Barkuvienė mums paaiškino, kad lapus taip išmargino klevinis žvynokas (Rhytisma acerinum) – ant įvairių rūšių medžių lapų augantis grybas. Jis sukelia lapų juodulius, todėl atsiranda netaisyklingos formos dėmės su šviesesniu pakraščiu ir susidaro viršutinėje lapo pusėje. Įdomu tai, kad šis grybas gyvuoja tik ten, kur oras yra švarus ir neužterštas. Kuo daugiau dėmelių ant lapų, tuo oras švaresnis. Mokytoja pasiūlė darželio kieme paieškoti kerpių, tai būtų papildomas įrodymas, kad oras yra švarus. Kerpę darželio kieme radome, o tai įrodymas, kad kiemas puikiai tinkamas vaikams žaisti, atlikti veiklas lauko klasėje ir stiprinti imunitetą gryname ore.

    Vaikai liko sužavėti biologijos kabinetu ir priemonėmis. STEAM veiklos metu ugdytiniai skaičiavo juodas dėmes ant lapų, stebėjo jas per mikroskopus. Nuostabi patirtis ir atradimų džiaugsmas mokantis kitokiose erdvėse.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Aušra Jankaitienė